Raasiku vallajuhi kohale praegu kandidaate ei ole

997

Senine Raasiku vallavanem ANDRE SEPP läks ANDRUS ANSIPI asendusliikmena riigikokku, ent uut vallavanemat ei ole leitud.

Andre Sepa esimene tööpäev Toompeal oli kolmapäeval, 6. aprillil. Harju- ja Raplamaal riigikokku kandideerinud reformierakonna liige juhtis Raasiku valda üle 11 aasta.

Aga kellest võiks saada uus vallavanem? Andre Sepp oli läinud nädalal veendunud, et tema mantlipärija leitakse „omade seast“ ehk formaalselt valiks selle volikogu, mille 15 kohast 9 kuulub Andre Sepa juhitavale valimisliidule Raasiku Vald.

Veel ei muutu midagi
Läinud nädalal liikusid Aruküla ja Raasiku alevike vahel spekulatsioonid ja kuulujutud. Neile lisas hoogu juurde 4. aprillil ilmunud Aruküla Uudised, kus pakuti välja mõned väärikad ja võimalikud kandidaadid vallavanema kohale: vallavolikogu esimees Kaido Kirsip ja veel neli vallavolikogu liiget – Leiburi tootearendusjuht Tiina Rühka, Aruküla kooli juht Avo Möls, Raasiku rahvamaja juhataja Helle Vaga ja Aruküla Kultuuriseltsi tegevdirektor Garina Toomingas. Kõik kuuluvad valimisliitu Raasiku Vald.

Uue vallajuhi leidmiseks on seaduse järgi aega kaks kuud. Kui vallavolikogu ei suuda selle aja jooksul vallavanemat valida, tuleb volikogu tunnistada teovõimetuks, see laiali saata ja korraldada erakorralised valimised.

Teine variant on korraldada konkurss ja esitada sellest välja sõelutud kandidaat volikogule kinnitamiseks.

Uue vallavanema voli on kokku panna ka uus vallavalitsus. Seni on ametis sama vallavalitsus, mida juhib vallavanema kohusetäitja, valla kultuuri- ja haridusspetsialist Ardo Niinre. Nii et ehkki vallavalitsus esitas teisipäevasel, 12. aprilli volikogu istungil lahkumispalve, ei muutu enne uue võimu kinnitamist reaalselt midagi.

Arvatav kandidaat langes ära
Kohalikud elanikud ütlevad sageli, et Raasiku vallas puudub tegelik opositsioon ja otsused on juba ette ära tehtud. Ometi ei olnud valimisliidu Raasiku Vald anonüümsust palunud liikme sõnul valimisliidus põhiteema see, missugust kandidaati enamik pooldaks, vaid,  kes üldse tahaks nõusse jääda ja riskida võib-olla vaid paari järelejäänud valitsusaasta nimel senise töökohaga.

Valimisliit Raasiku Vald pidas uue vallavanema leidmiseks koosolekuid 17. märtsil ja 7. aprillil. Seal vastu ootusi sobilikku vallavanemakandidaati ei leitud. Miks?
Tiina Rühka: „Esimesel koosolekul küsiti kõigilt, kes tunneb, et saaks valla juhtimisega hakkama. Mina ei hakanud tagasihoidlikku mängima – tean ju ise, kui tark, osav ja enesekindel ma olen ning mida suudan.“

Ta lisab, et mingit kindlat jah-sõna siis ei ütelnud, vaid lubas töö juures ja pere ringis nõu pidada.

„Perekond ütles, et tark naine teab ise, mida teeb. Aga tööl ehmatati päris ära ja kutsuti läbirääkimistele. Mulle tingimused sobisid ja nii ma otsustasin, et jah, olen spetsialistina vajalikum ja parem. Olen loomult lojaalne,  truu, konservatiivne ja vanamoeline.“

Kedagi teist, kes ise tahaks ja veaks vallavanemana ka välja, ei oska Tiina Rühka pakkuda: „Kõigil on ju korralikud töökohad olemas.“

Andre Sepp tunnistas esmaspäeva õhtul, et ilmselt tuleb valimisliidul nüüd konkurss korraldada.

Eelmine artikkelKehra linnas löödi meest
Järgmine artikkelTeeme Ära 2011 talgupäev on laupäeval, 7. mail