Raasiku valla noorteüritusel tegid lapsed staariparoodiaid

2779

Raasiku valla noorteüritusel Arukülas oli superstaari-saate MIKK MÄE bändi esimene kontsert.

Aruküla rahvamajas käisid reede, 13. novembri õhtul ringi parukates ja erilistes kostüümides poisid-tüdrukud, kes lihvisid viimase hetkeni oma etteasteid playboxi ehk tuntud muusikanumbrite järeletegemise tarbeks. Mõned lapsed hiilisid aga hoopis ukse juures, mille taga valmistus esinemiseks superstaari-saatest tuntud Mikk Mäe, lootuses saada temalt autogrammi või teha koos pilti.
Kultuuriselts on korraldanud Arukülas valla noorteüritust igal aastal, alati on erinev kava. Möödunud aastal oli diskorite mõõduvõtt, sel aastal oli õhtu põhisündmus playboxid, kus Aruküla ja Raasiku lapsed tegid järele muusikavideosid. Taustal oli originaalvideo, lapsed tegid tantsuliigutusi, lavastust, liigutasid suud ning olid valinud võimalikult tõetruud kostüümid ja dekoratsioonid.
Esinejaid oli viis gruppi: Aruküla põhikoolist astusid rahva ette Kõrsikud looga „Viimases jaamas”, kus esinesid Kris-Gregor Kruus, Marten Leok ja Joonas Kirmann, Boney M „Daddy Cool” koosseisus Artur Sepp, Annabell Aavik, Hanna-Britt Sabbo ja Karolin Pedai. No Mercy lugu „Where do you go” esitasid Kris Robin Karu, Marken Ikonen, Aron Kaurit, Henry Vesilind. Gruppe juhendasid klassijuhatajad Leena Möls ja Leili Nelson.
Raasikult astusid lavale Taivo Toomast ja Ago Anderson lauluga „Kaunid baleriinid”, keda kehastasid  Ranar Sepp ja Artur Heimola, baleriinid olid Marianne Laas, Marten Vislapuu, Hardi Oras, Andra Allik ja Carolin Tammsoo. Tiiu lugu „Nukuke” esitasid Marianne Laas, Hardi Oras ja Marten Vislapuu. Lastel aitas esinemisi ette valmistada noorsootöötaja Angela Allik.
Žürii valikul osutus parimaks etteasteks No Mercy lugu „Where do you go”, eriauhinna sai Artur Sepp Boney M-i kehastamise eest.
Noorteõhtul esinesid veel Külli Oviri ja Age Imala laululapsed ning õhtu lõpetasid ansambel HVNS ja Gerttu Kaunismaa, Aruküla noortebänd Asteroidid ning peaesineja oli Mikk Mäe, kes tegi Arukülas esimese esinemise oma bändiga ning esitas lugusid, mis ilmuvad detsembris bändi debüütplaadil.
Muusikaliste etteastete vahel oli ristsõna lahendamise võistlus, kus tuli õigesti ära arvata vastused 17 küsimusele, mis olid seotud Raasiku vallaga. Päris kõiki vastuseid ei teadnud keegi, ühe vale vastusega ristsõnade hulgast loositi välja kolm auhinda.
Raasiku noorte etteastete valmimisele kaasa aidanud noorsootöötaja Angela Allik kiitis, et noored olid tublid ning nägid etteastetega kõvasti vaeva, enamik proove toimus noortekeskuses: „Andsin lastele nõu ja aitasin lugusid valida, kuid suurema mõttetöö tegid nad ise. Kostüümid leidsid nad meie juurest.”
Leena Möls jutustas, et lapsi taga sundima ei pidanud, sest neile meeldib esineda: „Nad naudivad oma esinemisi ja see on vahva.”
Noorteüritust korraldas kultuuriseltsi tiim, kus eestvedajad olid seltsi juht Garina Toomingas ning noorsootöötaja Maarja-Ly Teino: „Arvan, et kõik sujus väga hästi, playboxid olid vahvad ning noored palju vaeva näinud. Rahvast oli üllatavalt palju, umbes 100. Tore, et vanemad ja õpetajad olid tulnud oma lapsi toetama.”
Ta lisas, et järgmiseks aastaks on mõtteid piisavalt ning plaanis on hakata uue aasta algusest ettevalmistusi tegema.
Eriauhinna saanud Artur Sepp Aruküla põhikoolist rõõmustas, et noortele tehakse selliseid üritusi: „Jäin hästi rahule. Playboxe oleks võinud olla rohkem, ka vanematest klassidest. Eriauhinna saamine tuli ootamatult ja sellise autasu saamine tegi mind väga rõõmsaks. Mulle meeldis väga, et peo tõmbas õhtul käima Mikk Mäe. Järgmisel aastal vōiks olla rohkem osavōtjaid ja pealtvaatajaid. Meil ju koolis nii palju õpilasi.”
Võidumeeskonna liige Henry Vesilind kommenteeris, et osales noorteüritusel esimest korda: „See oli minu kui ka kindlasti teiste noorte jaoks väga huvitav ja lõbus. Lahe oli ka see, et tuli kohale Mikk Mäe.”

Eelmine artikkelRaasiku jalgpallur HEROL RIIBERG tuli Eesti meistriks
Järgmine artikkelAnija valla noored soovivad õpilasmalevat