Raasiku valla noored tegid kalendri

726

Raasiku valda tutvustavat kalendrit saab osta Aruküla väiksematest poodidest.

Raasiku valla noored tegid MTÜ-de Minu Eesti Noored ja kinoklubi Timmi Entertainment eestvedamisel oma valda tutvustava kalendri. Selles on iga kuu juures foto mõnest vaatamisväärsusest – Raasiku kirik ja jalgpallistaadion, Pikavere ja Peningi mõis, Aruküla ja Kulli raudteejaam ning muud vallale iseloomulikud kohad.

Enamikel fotodel on ka noored ise, lavastanud erinevaid situatsioone. Kalendreid müüakse Konsumi lillepoes, Sinu poes, Vildivillas ja erinevatel üritustel. A4 formaadis seinakalendrit trükiti paarsada, pooled on juba kahe nädalaga müüdud.

Projekti eestvedaja Cristina Kaska: „Eelmisel aastal tegime kalendri iseendale – oma liikmetele. Käisime noortega igas kuus kogu aasta jooksul Aruküla lauluväljakul ja tegime seal kalendrisse pildi. See oli tore ja lõbus ettevõtmine ning tuli mõte, et võiks teha ka müügiks. Teise kalendri ettevalmistamine oli huvitav, sest pakkus põnevust erinevate huvidega noortele – pildistamine, jumestamine, kostümeerimine. Lisaks fotodel kujutatud stseenide väljamõtlemine ja kohtade valimine.“

Pildistamine algas kalendri jaoks 2011. aasta sügisel. Toetust trükkimiseks taotleti Kohaliku Omaalgatuse Programmist ning saadi 1000 eurot. Pilte aitas töödelda Arukülas elav fotograaf Ülo Udumäe.

Kalendri müügi eest kogutud tulu kavatsevad noored kasutada uute projektide rahastamiseks, nagu näiteks Aruküla filmifestival, mis sel sügisel tuleb kolmandat korda.

„Kalendri mõte on tutvustada meie valda. Olen ise sisse rännanud. Paljud, kes on siia elama tulnud ja käivad Tallinnas tööl, ei tea Raasiku vallast väga palju ja peavad seda magalaks. Usun, et meie kalender õpetab asju teistmoodi nägema ja mõtlema,“ ütles Cristina Kaska. 

Ta lausus, et huvi kalendrite vastu on suur ja tundub, et inimesed on hea meelega valmis toetama, kuna palju on juba ära müüdud. Reklaam on levinud suuliselt ja internetiportaali Facebook kaudu. Valla kultuuri­asutustele kalendrid kingiti, sest on toetanud noorte ettevõtmisi.

Eelmine artikkelKulli külas põles saun
Järgmine artikkelAvapidu tõi Kolga Rahva Majja palju külalisi