Raasiku vald on kodanikukampaania oranžis-rohelises rüüs

1262

Teisipäeva, 15. novembri hommiku seisuga on 5000 kodanikust puudu 169.

 04_st_1511Esmaspäeval, 14. novembril avaldas Postimees haldusreformi läbirääkimiste kaardi, kus rahvaarvu andmed 2016. aasta 1. jaanuari seisuga, liitumisläbirääkimised hetkeseisuga. Raasiku vald ja Loksa on Harjus ainsad niiöelda valged laigud ehk omavalitsused, kus 5000 elaniku kriteerium pole täidetud ega ole käimas liitumisläbirääkimisi. Üle Eesti on sellised omavalitsused veel saared Vormsi, Muhu, Kihnu, Juuru vald Raplamaal ja Meremäe vald Võrumaal.
Kaarti uurides selgub, et joone­alustest ehk alla 5000 kodanikuga omavalitsustest on Raasikul puudujääk kõige väiksem. Keila vallas on puudu küll umbes 100 kodanikku, kuid ühinemine naabritega otsustatud.
Raasiku vallavalitsus viib ellu kodanikukampaaniat, et 5000 kodanikku kokku saada. Püüda säilitada iseseisvust on Raasiku vallavolikogu otsus.
Kampaaniat on palgatud tegema reklaamifirma OÜ Midfield, avalöök tehti 1. novembril. Kahe nädalaga on tulnud uusi kodanikke 31. Raasiku vald on ületanud uute kodanike rekordi aastast 2002, kui lisandus 110 kodanikku.
Kampaaniat aitavad teha oranžide ja roheliste kirjadega plakatid treileritel, asutuste ustel, akendel, kleepsud vallaametnike, volikoguliikmete ning kõikide teiste soovijate autodel. Lisaks on kampaaniavärvides valla leheküljed internetis – kodulehel stopper, mis loeb aega kampaania lõpuni, ning puuduolevate kodanike arv, mida muudetakse igal päeval. Kui sisestada Raasiku vald otsinguportaali Google, tuleb sealgi esimesena viide kodanikukampaaniale. Facebookis ja Delfis suunatakse reklaami, mis arvuti IP-aadressi põhjal kuvatakse Raasiku piirkonnas sisseloginud arvutite ekraanidele.
Kõikidesse valla postkastidesse on jõudnud flaier, kus vallavanem Raivo Uukkivi ja volikogu esimees Ants Kivimäe kutsuvad end kodanikuks registreerima.
„Kätte on jõudnud ajalooline murdepunkt, kus Raasiku valla elanikud peavad otsustama oma tuleviku üle,” seisab kirja sissejuhatuses.
Vallavanem kommenteeris, et kasutusele tuleb võtta kõik vahendid, mis aitavad täita volikogu otsust ehk saada kokku 5000 kodanikku: „Ootame, kuidas otsustab riigikohus – kas haldusreformi seadus on riives põhiseadusega. Lisaks annab lootust valitsuskriis – Keskerakond on seisnud selle eest, et seadus on toores ning sellele tuleks pidurit tõmmata.”

Eelmine artikkelSPORDIUUDISED
Järgmine artikkelKehra kooli perepäeval oli ligi 500 osalejat