Raasiku taluturu jätkamine on küsimärgi all

1450

Raasiku OTT eestvedaja MEELI TEDER uurib, kas võiks muuta turu kaubavalikut, kellaaega või toimumiskohta.

Märtsist on Raasiku rahvamaja ees platsil toimunud Otse Tootjalt Tarbijale (OTT) taluturg. Esimesed kaubapäevad olid populaarsed, rahvas saabus enne avamist ning järjekorrad olid pikad. Ajapikku jäi külastajaid aina vähemaks ning turu eestvedaja Meeli Teder on mures: „Ei saa aru, mis on juhtunud. Turg sai tehtud, sest kohalikud väga soovisid ja ootasid seda.”
Raasiku OTT võrgustikku kuulub paarkümmend müüjat, nende arv aina kasvab. Eestvedaja, Aruküla elanik Meeli Teder pakub neile müügivõimalust lisaks Raasikule Arukülas, Jõelähtmel ja Kehras – seal käib tema sõnul rahvast piisavalt, kohtutakse samamoodi kord nädalas.
Meeli Teder postitas oma mure möödunud nädalal Facebooki Eluterve Raasiku gruppi.
Kommenteerijad pakkusid, et ehk on asi kellaajas. Turg on reedeti kell 16-17.30, Meeli Tederi sõnul pärast kella 17 ostjaid tavaliselt ei tule. Varem algas turg kell 15, et ei segaks rahvamaja õhtuste ürituste parkimist ja jõuaks kaubelda valges. Kuna kaugemal töölkäijad soovisid hilisemat aega, lükkas Meeli Teder algusaega hilisemaks.
Raasiku elanik, taluturu regulaarne külastaja Karin Kilk pakkus, et turg võiks toimuda laupäeval hommikupoole. See aeg on aga Raasiku OTT müüjatel juba hõivatud – siis käiakse kauplemas Kehras ja Jõelähtmel.
Mitu kommenteerijat tõdesid, et kuigi elavad Raasikul, sõidavad taluturule hoopis Arukülla, sest seal on parem kaubavalik. Meeli Teder lausus, et tõepoolest on seal müüjaid rohkem, kuna külastajate huvi on suurem.
Tagasisidet tuli ka turu asukoha kohta. Oli neid, kes leidsid, et rahvamaja õueala on kauplemiseks ideaalne. Samas pakuti, et heki taga olevat turgu ei märgata ning kauplemine võiks toimuda kusagil avalikumas kohas, näiteks raudteejaama juures.
Raasiku elanik, vallavolikogu esimees Ants Kivimäe sõnas, et käib turul peaaegu igal reedel: „Rahvast vähe, tuul vinge, aga hea toidukaup ootamas. Võib-olla tuleks kohta vahetada? Vana turu­plats mahutaks praegused müüjad-ostjad ilusasti ära. Seal on ka posti küljes elektrikilp, millest saaks valgustuse tekitada. Talv astub ligemale, ilm külmeneb ja tuul läheb üha tigedamaks.”
Meeli Teder ütles, et vaatas koos kalamüüjaga vana turuplatsi üle, see asub meierei vastas lastemänguväljaku juures: „Sellega võib talvel raskeks minna, vihmasem aeg muudab muru liiga pehmeks. Pigem sobiks vana meierei kõrval olev plats või siis tõepoolest jaama juurde ehitatud parkla, kell 17 oli sinna pargitud vaid paar autot. Parkla on hästi valgustatud, lumekoristus organiseeritud, kuid kindlasti ei tahaks hakata seal rongisõitjate parkimist takistama.”
Ta lisas, et küsis Raasiku õlletehaselt luba teha turg nende maja kõrvale: „Nad on valmis lubama meid enda juurde, leping on veel tegemata. Plats on asfalteeritud, kuid valgustust seal väga pole.”
Ta nentis, et igasugune vahetamine on andnud aga OTT turgudel tagasilöögi: „Raasiku taluturg on niigi väga pisike, valik peab tulema selline, mis enamikule sobib.”

Eelmine artikkelPikavere kool soovib nimemuutust
Järgmine artikkelErivajadustega laste vanemate tugigrupp Kuusalu vallas