Raasiku suvespordipäeva võitis Aruküla saalihokinaiskond

1579
Suvespordipäeva võitis Aruküla Arenculle saalihokinaiskond. Ees HEILI TOMINGAS ja KRISTA LEPIK, taga KERSTIN KIIGEMAA, SIRLI LEOK, MAARJA LEOK, INGE RUUTSAAR.

Mitmendat aastat järjest läks võit ja korraldamise ülesanne Arukülla.

Raasiku vallas on traditsioon pidada suvespordipäevi, kus võtavad mõõtu sõpruskonnad, kollektiivid, külad üle valla. Seekord toimus spordipäev 18. korda, korraldas sõpruskond, kes saavutas mullu võidu Aruküla lauluväljakul võistkonna Aruküla Noored nime all.
Meeskonnad võtsid mõõtu laupäeval, 13. augustil Aruküla staadionil. Võistluse pealkiri oli „Hoiame ühte”, korraldusmeeskonna liige Maarja Papp lausus, et see oli inspireeritud praegu aktuaalsest haldusreformist.
Võistkondi oli 6, võit tuli taas Arukülla – kõige edukam oli Aruküla saalihokinaiskond Arenculle. Korraldaja lausus, et Kiviloo küla võistkond sai küll sama palju punkte, kuid kuna sadas paduvihma ning lisavõistlust korraldama ei hakatud, vaadati alavõite, mida oli rohkem Aruküla naiskonnal. Veel olid võistlustules Raasiku Elekter, Raasiku jalgpalliklubi Joker naised, Aruküla Spordiklubi ning Aruküla meeskond. Igas võistkonnas pidi olema 6 liiget, neist vähemalt 2 naist.
“Vald on, vald jääb, vald olema peab”
Võistlused olid peamiselt sportlikud, kuid korraldajad proovisid valida alasid, mis kõigile jõukohased, samas mitmekülgsed. Võisteldi jalgpallilöökides, lendtaldriku loopimises, noolemängus, teatevõistlusel, korvpallivisetes, sõnaseletusmängus, meeskonnamängudes, omavahel võtsid mõõtu ka meeskondade kaptenid. Lõpuks lauldi koos võistlejate välja mõeldud laulu “Vald on, vald jääb, vald olema peab”.
Lisaks spordivõistlustele panid meeskonnad teadmised proovile viktoriinis „Me armastame Raasiku valda”. Korraldaja sõnas, et küsiti, palju sündis möödunud aastal Raasiku vallas lapsi, millal vald loodi ning millistes asulates on üle 1000 elaniku. Keegi punktideta ei jäänud, kuid ka maksimumskoori ei õnnestunud kellelgi saada.
Maarja Papp lausus, et spordipäev läks korda, seda oli huvitav korraldada ning olla ise seekord võistlusalade kohtunike ja organiseerijate, mitte võistlejate hulgas. Ainus asi, mis tema sõnul päeva rikkus, oli paduvihm, mis tekitas neil mõtte, et võiks korraldada lisaks mudamaadlust.
Korraldusmeeskond oli 9liikmeline, kõik neist elavad Arukülas. Maarja Papp ütles, et korraldamine ei võtnud eriti kaua: „Pärast jaanipäeva hakkasime mõtlema, et midagi tuleb teha. Siis Garina Toomingas juba uuris, kus ja millal. Siis saime paika kuupäeva, otsisime sponsorid, valmistasime plakatid, tegime reklaami. Võistlusalad mõtlesime välja ühe õhtuga, seejärel kulus paar päeva, et need  ise järele proovida,  läbi mängida.”
Ta märkis, et meeskondi oleks võinud olla rohkem, kuid kes osalesid ja vihma trotsisid, olid väga tublid. Täiesti esimest korda osalesid suvespordipäeval Jokeri ja Arenculle naiskonnad.
Kõik meeskonnad said auhinnad, võitjad kõige hinnalisema. Auhindu panid välja ettevõtted Raasiku vallast ja kaugemaltki.
Võitjameeskonna kapten Sirli Leok: „Osalesime esimest korda ning naistele väga meeldis. Ilm ei lugenud, tore seltskond oli päikese eest. Meie lemmik oli teatevõistlus. Võistlused olid põnevad ning auhinnad igati korralikud. Kindlasti oleme valmis spordipäeva korraldama ning et naised oleksid järgmisel aastal veel tugevamad ja osavamad, kutsume neid saalihokitrenni, mis alustab taas septembris.”