Raasiku põlengus kannatanud pere loobus valla korterist

1640

Pereisa süüdistas meedias Raasiku vallavalitsust.

Möödunud nädalal ilmus Kanal2 saates „Reporter“ lugu perekond Kaisist, kes said kannatada oktoobrikuises tuleõnnetuses. Sama nädala reedel ilmus Õhtulehes Sven Harjo lugu „Põlenguohver süüdistab vallavalitsust vähese abistamise pärast“. Mõlemast loost tuli välja, et pereisa Virgo Kais süüdistab Raasiku vallavalitsust, et see ei ole neid piisavalt aidanud. Raasiku vallavanem Aare Ets ei nõustunud süüdistustega.

Virgo Kaisi sõnade kohaselt pakkus vallavalitsus perele korterit alles siis, kui uus elukoht tugiisik Talvi Aruaasa juures oli juba leitud.

Vallavanem ütles, et tulekahju oli 23. oktoobril ning 29. oktoobril rääkisid nad korterist: „Tookord saime vastuseks, et selle küsimusega tegeleme pärast matuseid.“

Vallal oli pakkuda kahetoaline, keskküttega ja kõige paremas seisus munitsipaalkorter. Teine väikeste lastega perekond koliti sellest korterist mõnevõrra halvema kvaliteediga elupinnale ning Kaisid oleksid võinud sisse kolida. Rahaline abi, 2000 eurot, kanti annetuskontole üle 25. oktoobril, rääkis Aare Ets.

„Üldjuhul nõuame selliseid asju tehes, et inimesed kirjutaksid avalduse. Kuna oli erandolukord, siis otsustasime vallavalitsuse istungil, et anname raha ilma igasuguste tingimusteta,“ lisas vallavanem.

Virgo Kais heitis vallavalitsusele ette ka matuste eest maksmata jätmist ning põlenud maja kokkulükkamiseks lubatud traktori mittesaatmist.

Aare Ets teatas, et traktor oli hõivatud lumelükkamisega, kui mõni päev hiljem kohale läks, oli ees Talvi Aruaasa saadetud traktor. Enam kui tuhandeeurost matusearvet ei makstud kinni, sest vald oli juba toetanud peret 2000 euroga ning maksnud ka 256 eurot matusetoetust.

„Põhimõtteliselt suudan kuupäevaliselt tõestada, millal midagi on nende heaks tehtud, aga ma ei saa aru, milleks. Miks peab meedia kaudu süüdistama? Võib ju meilt küsida, kui midagi vaja on. Virgo ei ole mulle kordagi helistanud, kuigi oli tema soov, et vallamajast olen kontaktisik mina“ kinnitas ta.

Virgo Kais jäi toimetusega suheldes napisõnaliseks ja lausus, et vallavalitus ei räägi tõtt.

Eelmine artikkelKaberla külas rünnati meest
Järgmine artikkelPiduroad Kolga-Aabla koduse tippkoka MERRIT KIHO moodi