Raasiku mänguväljak võib veel tänavu saada võrkpüramiidi

1488

Raasiku Kodukandi Selts soovib aleviku mänguväljakule veel sel aastal saada võrkpüramiidi.

Aasta algul eraldati Raasiku Kodukandi Seltsile riigikoguliikmete niinimetatud katuserahadest mänguväljaku jaoks 5000 eurot, Leader-programmist saadi 3000 eurot.

Selle eest on seltsil soov osta mänguväljakule võrkpüramiid – püramiidikujuline kõrge ronimisvõrk.

„Võrkpüramiid võiks olla mänguväljaku keskne atraktsioon,“ arvas  Raasiku  Kodukandi  Seltsi  rahataotlusprojekte kirjutanud Maarja Sikut.

Ta lisas, et selle võiks kohe ära tellida, kuid osa raha on veel puudu – võrkpüramiid maksab 11 000-12 000 eurot.
Kodukandiseltsi juhatuse liige ning Raasiku vallavolikogu esimees Ants Kivimäe ütles, et vallaeelarvest ei julgenud puuduolevat osa küsida, kuna eelarve koostamise ajal polnud veel kindel, et mujalt saadakse toetust.

„Praegu on eelarvesse küll üksikisiku tulumaksu laekunud kavandatust rohkem ning saame hakata koostama lisaeelarvet, kuid arvan, et kuigi mänguväljak on oluline, on vallas veel hädalisemaid kohti, mis vajavad raha,“ sõnas ta.

Selle nädala algul uuris Ants Kivimäe mänguvahendite ehitaja ja paigaldaja, OÜ Tiptiptap esindajalt, kas oleks võimalik saada võrkpüramiidi tavahinnast soodsamalt: „Mulle öeldi, et kompromiss on võimalik, kuigi veel pole selge, kas ja kui palju õnnestub hinda alla kaubelda. See selgub lähiajal.“

Mänguväljaku rajamist vanale turuplatsile ehk tühjale maatükile Turu tänava ääres alustas Raasiku Kodukandi Selts 2011. aastal. Sinna on paigaldatud ronimispuud, liumägi ja kiiged.