Raasiku lasteaed kogus teatripäeval pilliosturaha

2741
Kollased päikesed LORETTE MARIBEL ÕUNPUU, ANN ÕUNPUU, HELERI HEIBERG,valge liblikas ANELLE SEPPAM, rohelised konnad TIMO KUKK, ERON POOLAK, PAUL GUNNAR NUGIS.

Raasiku lasteaed Oravake kogus uute pillide ja kannelde ostmiseks 200,04 eurot.

Oravajütside tantsijad MAILY KOORT, ANNELY SÕERDE, KAROLIN KLIMENKO, MELERIN PÕLDSAAR.
Oravajütside tantsijad MAILY KOORT, ANNELY SÕERDE, KAROLIN KLIMENKO, MELERIN PÕLDSAAR.

Raasiku lasteaias Oravake on sageli korraldatud heategevuslikke üritusi, kus kogutakse raha lasteaiarühmadele mänguasjade ja teiste tarvikute ostmiseks. Soov vahetada lasteaia senised pillid välja paremate vastu ning soetada kandled ajendas direktorit Stella Heibergi korraldama teatri- ja laulupäeva, mis korraldati Raasiku rahvamajas nii lapsevanematele kui vallarahvale.
Esmaspäeva, 28. märtsi õhtul kogunes rahvamajja saalitäis publikut – lasteaia Lendoravakese rühm esitas näidendi „Lugu valgest liblikast”, esinesid laulu- ja tantsulapsed.
Direktor Stella Heiberg rääkis, et nii suurejoonelist laulu- ja tantsupäeva pole lasteaed varem korraldanud, kuid seekord oli põhjus ka eriline ja vajadus suur – lasteaias igatsetakse kandleid ja paremaid pille. Selle tarbeks registreeris ta lasteaia projekti „Igal lapsel oma pill”, millega saab taotleda toetust lasteaiale pillide soetamiseks. Teatri- ja laulupäeval oli projekti omaosaluse kogumiseks vabaannetuskastike.
„Mida rohkem õnnestub meil koguda, seda lähemal oleme unistusele saada lasteaiale kandled. Milliseid pille ja kui palju saame osta, sõltub sellest, palju meil õnnestub koguda ja kui suure summaga meid projektist toetatakse,” rääkis direktor.
Stella Heiberg lausus, et suure lava kogemus on lastel ka varasemast – möödunud aastal emadepäeval mängiti Raasiku rahvamajas näidendit „Kingitus emale”, milles lõi kaasa kogu lasteaiapere.
Seekord olid laval näitlejad, lauljad, tantsijad. Stella Heiberg sõnas, et lauljatel on hea teha suure lava proovi, sest enamik plaanib minna aprillis Raasiku valla laululapse konkursile. Tantsijad tegid peaproovi vabariigi aastapäeva aktusel – Oravajütside tants tuli nii hästi välja, et õpetajad otsustasid – seda peab kindlasti esitama veel. Tantsuga esineti emakeelepäeval ja ka teatri- ja laulupäeval.
Näidendi tegid 5-6aastased lapsed ning direktor lausus, et see sobis teatrikuusse hästi: „Arutasime rahvamaja juhataja Helle Vagaga, et meil on lastega vahva näidend ja miks mitte tulla seda rahvamajja kõigile näitama. Oleme seda mänginud ka lasteaias hommikul, kuid siis oli etendus mõeldud lasteaiaperele ning lapsevanemad ei saanud tookord vaatama tulla. Näidendi valmimine sobis hästi ka pilliprojektis osalemisega.”
Näidendi lavastasid Lendoravate rühma õpetajad Linda Wróbel ja Liina Veerbaum.
Linda Wróbel rääkis, et näidend rääkis kevade saabumisest: „Lugu on valgest liblikast, kes ühel päeval ei tahtnud enam sugugi olla ainult valge, vaid ihkas endale teisigi värve.”
Ta sõnas, et näidendi valis tema paariline: „Pärast internetist avastasin, et seda tükki on lasteaedades päris palju etendatud. Kooliminejate lastega on nii palju tegemist, mistõttu sai valitud 5-6-aastaste laste rühm teatrikuu etenduseks – advendiajal tegime lastega näidendi, kõigile väga meeldis ning saime end niiöelda soojaks. Meil on igal kuul lasteaeda tellitud üks teatrietendus. Mõtlesime, et seekord märtsis ei telli, vaid teeme ise.”
Pilliprojektiks raha kogumine jätkub 4. aprillil, kui lasteaeda tuleb rääkima Mirko Miilits, kuidas saada mõtlemise abil heasse vormi.

Eelmine artikkelKehra Snaipersi hokimeeskond on saanud mitu viiki
Järgmine artikkelKiiu mõisa küsimust hakkavad arutama komisjonid