Raasiku kooli renoveerimisprojekt peaks valmima suvel

1445

Ehituse alguse aega ei julge vallavanem RAIVO UUKKIVI veel prognoosida.

Nii Aruküla kui Raasiku koolides on viimasel ajal räägitud ruumipuudusest. Kui Aruküla koolis praegu veel juurdehituse peale ei mõelda, siis Raasiku kooli arendamiseks on valmis tehtud spordikeskuse ja rahvaraamatukogu projektid. Jaanipäevaks peaks kaante vahele saama ka koolihoone olemasoleva osa renoveerimisprojekt, mida koostab projektibüroo Dialoog, kes on juurdeehituse projekti autor ja ka 2014. aasta alguses valminud lasteaia juurde­ehituse projekteerija.
Vallavanem Raivo Uukkivi tutvustas renoveerimisprojekti arengut vallavolikogu istungil ja ütles, et tööde maksumust ei oska veel praegu öelda, sest hanget pole läbi viidud, küll aga võib öelda, et Raasiku vald ei suuda ise kogu objekti maksumust kanda, ka laenuraha abil mitte: „Meie ainus lootus on välised abivahendid ehk projektirahad. On teada, et veel käes­oleval aastal peaks avanema meede koolivõrgu korrastamiseks. Meie oleme oma koolivõrku korrastamas,  demograafilisi trende jälgides on Raasiku kool kindlalt jätkusuutlik, see kool on piirkonnale, mis ületab ka vallapiire.”
Vallavanem lisas, et Praxise eelmisel aastal tehtud uuringus on kooli nimetatud Raasiku valla kahe arendatava kooli hulgas: „Seega on lootust raha saada kooli rekonstrueerimiseks ja loodetavasti ka kooli raamatukogu ehitamiseks. Praegu pole veel selge, kas ka võimla ehitamise kulud oleksid selles meetmes abikõlbulikud.”
Kooli ruumipuuduse kohta ütles vallavanem, et igas koolis on aastakäike, kus õpilaste arv ületab ühele klassile ette nähtud arvu, ning aastaid, kus õpilasi on vähem kui üks klassitäis: „Nii on see ka Arukülas ja Raasikul. Jälgides demograafilisi trende, peaks renoveerimine ja mõne klassiruumi juurde ehitamine aitama lahendada ruumikitsikust. Huvitav küsimus on aga see, kuhu koolipere ehitustööde ajaks kolida. Ka see logistiline probleem tuleb meil lahendada.”

Eelmine artikkelKehra Lastetare kogus kevadlaadaga 479 eurot
Järgmine artikkelHC Kehra D-klassi poisid tulid Eesti meistriks