Raasiku Joker võitis esimese üleminekumängu

1122

Eesti jalgpallimeistrivõistluste II liiga ida-põhjatsoooni  2. kohaga lõpetanud Raasiku FC Joker 1993 võitis esiliiga B esimeses üleminekumängus Tallinna FC Ararat TTÜd.
Pühapäeval, 16. novembril Raasikul toimunud mängu avavärava lõid küll vastased, kuid peagi viigistas Kuldar Võsar seisu. Vaheajale mindigi seisul 1:1. Teisel poolajal lõid Rene Lill ja Rando Randjõe Raasiku kasuks veel kaks väravat ning Joker võitis mängu 3:1.
Raasiku meeskonna treener Andre Ilves rääkis, et  enne mängu oli sees pisut kartust, kuna vastasmeekond oli kõrgemast liigast: „Aga nagu mäng näitas, olid poisid selleks valmis ja tegid oma tööd väga korralikult. Hea oli näha, et suutsime taas tekitada mänguolukordi, mida viimasel ajal pole enam eriti näinud.“
Mängu oli vaatamas 135 inimest. Jokeri esindaja Jaan Jalase sõnul oli see veidi vähem, kui eelmistes mängudes, ilmselt oli põhjus ilmas – kuigi päev oli päikesepaisteline, oli mängu ajal sooja vaid 1 kraad.
Kordusmäng, pärast mida on selge, kumb võistkond mängib järgmisel hooajal esiliigas B ja kumb II liigas, on laupäeval, 22. novembril algusega kell 13 Tallinnas Sportland Arenal.
„Võib öelda,et pool tööd on tehtud, aga jalgpallis pole kunagi kõik selge seni, kui lõpuvile on kõlanud,“ ütles Andre Ilves.
Ta tänas fänne, kes käisid Jokerit toetamas esimesel üleminekumängul ning ootab kõiki ka sel laupäeval toimuvale mängule kaasa elama.
Jaan Jalas loodab, et Sportland Arenale tuleb Jokeri suurim võõrsilmängude fänniarmee: „See mäng tuleb kindlasti kordades raskem. Peamine on mitte lasta vastasel avaväravat lüüa.“
Kõrgemas liigas jätkab meeskond, kes on parem kahe mängu kokkuvõttes.
Joker ei tohi esiliiga B-sse pääsemiseks lasta vastasel võita 2:0 või rohkem kui kolme väravaga.
Ararati 3:1 võit tähendaks lisaaega ja võimalikku penaltiseeriat.

Eelmine artikkelSõnumitooja 19. novembri lehes
Järgmine artikkelLasteaiarühmade telefonidest