Raasiku Joker pääses üleminekumängudele koha eest esiliiga B-s

1110

Raasiku FC Jokeri 1993 kaotas viimase alagrupimängu ja lõpetas Eesti meistrivõistluste II liiga ida-põhjatsooni 2. kohaga.
Pühapäeval, 26. oktoobril toimunud viimases alagrupimängus kaotas Raasiku jalgpallimeeskond Tallinna Visadusele 0:1. Mängu oli vaatamas 154 inimest. Kuna liiga liider, Paide Linnameeskond II võitis viimases mängus Türi Ganvixi 3:1, polnuks Jokeril ka viimase mängu võitmise korral võimalik oma alagrupp võita.
Paide Linnameeskond kogus alagrupis 61 punkti, Raasiku Joker 55 punkti ning 3. koha sai Tartu JK Welco Elekter 51 punktiga. Raasiku meeskond võitis 26st mängust 16, 7 mängiti viiki ja 3 kaotati. Väravate vahe oli 76:31 Jokeri kasuks. Meeskonna suurim väravakütt oli Rene Lill, kes lõi alagrupimängudes 17 väravat. Rauno Esop lõi Jokeri kasuks 15 väravat, neist 4 penaltit.
Põhihooajal saavutatud 2. koht oma alagrupis on kõrgeim, mis Raasiku meeskond kunagi saavutanud ning võimaldab pääsu üleminekumängudele koha eest esiliiga B-s, mis ei ole veel päris profiliiga, kuid ka enam mitte amatöörliiga . Jokeri üleminekumängude vastane oleks pidanud olema II liiga lääne-lõuna alagrupi 2. kohaga lõpetanud FCF Tallinna Ülikool, kuid meeskond on teatanud oma loobumisest.
Jokeri järgmine vastane on üleminekumängudel esiliiga B 8. koha võistkond, kes pole veel teada.
Mänge tuleb pidada kaks – üks koduväljakul, teine võõrsil, esiliiga B-sse pääseb meeskond, kes on parem kahe mängu kokkuvõttes. Eesti Jalgpalli Liit on mängude toimumisajaks määranud 16. ja 22. novembri, mõlemad mängud peaksid algama kell 13. Raasikul peaks mäng olema pühapäeval, 16. novembril.
„Esiliiga B-sse pääsemine oleks suur väljakutse nii mängijatele kui ka kogu klubile. Ootame fänne meid toetama kaheks viimaseks tähtsaimaks pingutuseks,“ ütles Jokeri esindaja Jaan Jalas.
Tema hinanngul on meeskonnal võimalus pääseda uueks hooajaks kõrgemasse liigasse: „Peame käima vaatamas ja analüsimas üleminekumängude võimalike vastaste viimaseid alagrupimänge.

Eelmine artikkelAruküla SK võitis Eesti karikavõistlustel HC Tallinna
Järgmine artikkelArukülas selgusid Harjumaa koroonameistrid