Raasiku Joker alustas uut hooaega võiduga

2611
Raasiku Jokeri esindusmeeskonnas suuri muutusi pole, juurde tuli 4 mängijat.

Pühapäeval, 28. veebruaril alustas Raasiku jalgpallurite esindusmeeskond teist hooaega esiliiga Bs.

Avamängus alistati Tallinna FC Flora U 19 tulemusega 2:0. Väravad lõid Rando Randjõe ja Rauno Esop. Järgmise, hooaja esimese kodumängu esiliiga Bs peab Raasiku meeskond reedel, 4. märtsil Viimsi JKga.
Jokeri treeneri Andre Ilvese kinnitusel on meeskond uueks hooajaks valmis, kuigi vajalikku tippvormi peaks jõudma märtsi lõpuks. Treener rääkis, et ettevalmistust alustati jaanuari teisel nädalal ning võrreldes eelmise hooajaga on treeningud olnud raskemad. Enamasti treenitakse Raasiku staadionil, vahepeal tehti Arukülas saalitrenne ning kui lumi maas, joosti ja tehti saalis jõuharjutusi.
„Koormusi tuli tõsta et tulemused läheksid paremaks. Usun, et see on võimalik ning mängijatelt annab veel üht-teist välja pigistada,“ sõnas ta.
Jokeri koosseis täienes nelja mängija võrra: Austraaliast naases Jokeri endine mängija Madis Lange, meeskonnaga liitusid taas Sten Teino ja Egert Heintare, kes mängisid seal ka eelmise hooaja alguses. Ainus uus mängija on Arukülast tulnud Märt Tapp, kes on varem jalgpalli mänginud Nõmme Unitedis. Ka Andre Ilves soovib sel aastal mängijana kaasa teha. Hooajaeelsetes kontrollmängudes oli ta platsil: „Pole kerge olla samal aja nii mängija kui treener, samas näeb platsil olles teistsugust pilti, kui väljaku äärest. Usun, et suudan väljakul olles anda mõningaid õpetusi edasi isegi paremini. Loodan, et saame kaamera, et oleks võimalik mänge hiljem üle vaadata.“
Jokeri konkurentide seas esiliiga Bs on võrreldes möödunud hooajaga 5 uut meeskonda. Süsteem on sama, liigas on 10 meeskonda ja hooaja jooksul peetakse kõigiga 4 mängu.
„Neljas koht on juba hea, kuid tahaks veel paremini,“ sõnastas mullu 5. kohaga lõpetanud Jokeri treener eesmärgi.

Klubis 7 võistkonda
Raasiku Valla FC asemel mängib 4. liigas nüüd klubi ametlik duubelmeeskond Raasiku FC Joker II.
„Mõttekam oli teha duubelvõistkond oma klubi alla. Kui nad olid eraldi klubi, ei saanud esindusmeeskonna mängijaid selles kasutada. Eesmärk oli luua loogiline struktuur: esindus-duubel-rahvaliiga, kus iga mängija saab valida endale sobiva raskusastme ilma, et reeglid seda takistaksid,“ selgitas FC Joker tegevjuht Jaan Jalas.
Duubelmeeskonna mängijad on valdavalt samad, kes varem Raasiku Valla FCs, neid treenib esindusmeekonna mängija Riido Reiman.
Kokku on klubis 9 gruppi, neist Eesti erinevates liigades osalevad uuel hooajal 7. Raasiku 2005-2006. aastal sündinud noormehed mängivad U12 noorteliigas, rahvaliigasse on üles antud vanemate ja nooremate noormeeste võistkonnad.
Raasiku neiud hakkavad Eesti meistrivõistluste II liigas mängima ühendnaiskonnas koos Kuusalu jalgpalluritega.
Jaan Jalas: „Meie tüdrukud on seni mänginud vaid rahvaliigas ja seal on neil raske areneda. Teise liiga jaoks pole meil piisavalt ja kogemusega mängijaid. Kuusalu naistel, keda treenib Sander Piibemann, on küll teise liiga kogemus, kuid probleemid samad, seetõttu oli ühinemine mõistlik. Mängud algavad kevadel, kodumängud on nii Raasikul kui Kuusalus.“
Jokeri B-klassi tüdrukud osalevad rahvaliigas ühises võistkonnas Tallinna Kalevi ja Lihula mängijatega. Tüdrukuid treenib esindusmeeskonna kapten Rene Lill.