Raasiku ja Kuusalu jalgpallurid alustasid hooaja teist poolt edukalt

1017

Nüüdseks on Raasiku ja Kuusalu valla kõigi jalgpallivõistkondade suvepuhkus läbi ning hooaja teist poolt Eesti meistrivõistlustel on alustatud hästi.
Raasiku Jokeri esiliiga B-s mängiv esindusmeeskond võõrustas 30. juulil JK Sillamäe Kalev II meeskonda. Mäng lõppes 4:4 viigiga. 15. mänguminutil läks Sillamäe meeskond 1:0 juhtima, kuid juba järgmisel minutil viigistas Jokeri mängija Rauno Esop seisu. Veel kümmekond minutit hiljem viis mängiv treener Andre Ilves omakorda Raasiku meeskonna juhtima – 2:1. Avapoolaeg lõppes siiski viigiliselt 2:2. Teisel poolajal viis Janar Pragi taas Jokeri juhtima, kuid seejärel vastased viigistasid ja läksid taas ise ette. Viimase viigivärava lõi mängu lisaminutil Raasiku meeskonna ainuke vahetusmees Rene Lill. Pühapäeval, 7. augustil mängis Joker Kuressaares liiga liidri, FC Kuressaare vastu välja samuti viigi. Kuigi 6. minutil läksid saarlased juhtima ning poolaja keskel oli nende eduseis juba 2:0, avasid nad peagi omaväravaga ka Raasiku meeskonna skoori. Teise poolaja keskel lõi Rauno Esop  viigivärava  ning  mäng  lõppes tulemusega 2:2. Joker on 31 punktiga tabelis jätkuvalt 7. kohal. Järgmine mäng on neljapäeval, 11. augustil Kalevi staadionil JK Tallinna Kalev IIga.
II liiga ida-põhjatsoonis osalev Kuusalu JK Rada pidas pärast puhkust esimese mängu 29. juulil, mil koduväljakul alistati Tallinna JK Legion. 30. mänguminutil läks pealinna meeskond küll 1:0 juhtima, kuid rohkem neil palli Rada meeskonna väravasse lüüa ei õnnestunud. Pärast avapoolaja kaotamist viigistas Kuusalu meeskond 57. minutil mängu, värava autor oli Kristo Remmelgas. 6-7 minutit hiljem viis Kris Oliver Maiberg Rada juhtima ning veerand tundi enne lõppu kindlustas Siim Tamm eduseisu veelgi. Kuigi viimasel mänguminutil pidi punase kaardi tõttu platsilt lahkuma Kristo Remmelgas, oli mäng selleks ajaks tehtud – Rada võitis 3:1. Reedel, 5. augustil alistas Kuusalu Rada taas koduväljakul mängides Tallinna JK Dünamo 2:0. Esimese värava lõi avapoolaja 36. minutil Mihkel Allemann, teise mängu teisel lisaminutil Keio Kivistik. Kuusalu meeskond on 14 punktiga liigatabelis eelviimasel, 13. kohal. Järgmine  mäng on reedel, 12. augustil taas koduväljakul, vastane on Tallinna FC Levadia III.
IV liiga ida-põhjatsoonis osalev Raasiku FC Joker II naases puhkepausilt 27. juulil. Koduväljakul alistati Tallinna FC Transferwise kindlalt 3:0. Skoori tegid Priit Betlem, Siim Urva ja Oliver Vunder. Liigatabelis on Joker nüüd 21 punktiga 2. kohal. Järgmise liigamängu peab Raasiku Joker II laupäeval, 13. augustil Tallinnas Kalevi staadionil 3. kohal asuva Kristiine JK vastu, kel on Jokeriga sama palju punkte.
Naiste II liigas võistlev Raasiku FC Joker ja Kuusalu ühisnaiskond alistas 31. juulil hooaja 11. mängus Rakveres sealse JK Tarvase 1:0. Karistuslöögist lõi värava Vanessa Vaher. Hooaja esimeses pooles kõik mängud kaotanud Raasiku-Kuusalu ühisnaiskond võitis pärast puhkuselt naasmist kaks esimest mängu ning pühapäeval 7. augustil Kuusalus toimunud mäng JK Sillamäe Kaleviga lõppes 2:2 viigiga. Kuigi mängu esimesel poolajal läksid vastased 2:0 juhtima, vähendas Pille Plakk enne vaheaega ühendnaiskonna kaotusseisu ning teisel poolajal viigistas seisu. Liigatabelis on Raasiku-Kuusalu ühisnaiskond 7 punktiga endiselt viimasel, 9. kohal. Järgmine mäng on pühapäeval, 14. augustil Viljandis JK  Tulevik ja Suure-Jaani United ühisnaiskonna vastu.