Raasiku elanikud mures valgustamata teelõigu pärast

1054

Harju-Jaani kirikust Jägala maantee ristini on umbes 400 meetrine kurviline teelõik, kus pole kõnniteed ega tänavavalgustust.

Raasiku aleviku Tallinna maantee lõik Harju-Jaani kirikust Jägala maantee ristini on valmistanud kohalikele muret ammu. Aleviku peateena on see väga tiheda liiklustihedusega, kurviline ning kohati halva nähtavusega. Kohalikud on pöördunud murega vallavalitsusse, kuid kuna tegu on riigiteega, on lahendused piiratud.
Vallavalitsusele saadetud kirjas kirjeldas kohalik elanik, et teelõik pole valgustatud, ei ole eraldatud kõnniteed ja pimedal ajal liiklemine on seal väga ohtlik: „Keset vahemaad on kurv ja olles autojuht, tean, kui raske on seal märgata jalakäijat. Seda teelõiku kasutavad paljud lapsed, et külastada kooli või rahvamaja. Kas tõesti hakatakse teelõigu valgustamisele mõtlema alles siis, kui esimesed laibad juba taga, nagu oli näha raudteeülesõidu tõkkepuu paigaldamisest. Kui tõesti puudub rahastus teelõiku valgustada, sättige kiriku juurde ja teeristile paar kastikest helkurvestide ja korralike taskulampidega, et see pime vahelõik ohutumalt läbida. Paljudel jalakäijatel sellised ohutusvahendid puuduvad.”
Vallavanem Raivo Uukkivi vastas, et mure on mõistetav, kuid kuna teelõik on riigitee, peaks selle murega tegelema maanteeamet: „Teades nende prioriteete, pole sellelt suunalt kiiret lahendust loota. Vallavalitsus paneb kokku taotlust piirkondliku konkurentsivõime toetuse meetmesse, eesmärgiga rajada kergliiklustee Tehase tänava ja Tallinna maantee äärde. Selle töö mahus plaanitakse lahendada ka valgustuse küsimus. Projekteerimistööd on käimas. Taotluse esitamise aeg on 2016. aasta veebruaris. Seejärel neid taotlusi hinnatakse ja otsustatakse, kes ja kas ning kui palju toetust saab. Kui meil läheb hästi, on lootust Raasikule kergliiklustee ning valgustuse rajamiseks ja töödega saaks alustada järgmise aasta teises pooles.”
Ohutuse suurendamiseks raiusid talgulised möödunud aasta maikuus kirikuhoovis maha suure ja kuivanud puu, mis nähtavust samuti vähendas ning oli hirm, et see võib kukkuda autoteele.

Eelmine artikkelKehra Nuku tänavune jõulutükk on „Hõbekannel“.
Järgmine artikkelMERIKE MAAROOSI koduateljeed toetati 3750 euroga