Raa­si­ku kerg­liik­lus­tee pro­jekt on val­mis

1304

Vajalikud maatoimingud ja kooskõlastused tee rajamiseks on lõppenud, eraldi tuleb projekteerida jalakäijate sild üle jõe.

Raasiku alevikku kauaoodatud kergliiklustee projekteerimine on lõppenud. Kergliiklustee Tehase tee lõpust kuni vana surnuaia nurgani Jägala maantee ääres ning haruga ehitatavast kergliiklusteest raudteejaamani peab valmima järgmise aasta jooksul. Kergliiklustee ühendab aleviku äärealade elamupiirkonnad Tehase ja Jägala-Aruvalla tee ajaloolise keskusega. Siiani ühtegi kergliiklusteed Raasiku alevikku ei ole ehitatud.

Raasiku vallavalitsus taotles 3,2 kilomeetri pikkuse kergliiklustee rajamiseks toetust Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) piirkondade konkurentsivõime tugevdamise meetmest. Rahastusotsus toetada tee rajamist 668 001,76 eu­ro­ga tuli käesoleva aasta suvel. Projekti kogumaksumus on 786 000 eurot.

EASi otsuse kõrvaltingimus oli, et vald peab omandama kergliiklustee alla jäävad maad. Ei piisanud ostu-müügitehingust ehk võlaõiguslikust lepingust maaomanikega, lisaks tuli sõlmida ka asjaõiguslik leping, mis omakorda vajas maakorralduslike tegevuste lõpetamist ja kergliiklustee rajamiseks vajalike maaüksuste välja jagamist. Oma taotluses arvestas Raasiku vallavalitsus, et kõigi nende tehingute tegemiseks on vaja aega kuni tänavu oktoobri lõpuni, nii fikseeriti ka EASi otsuse kõrvaltingimuses.

30. oktoobril toimus viimase asjaõigusliku notariaalse leppe sõlmimine eraomanikega, kelle maad rajatav tee hakkab läbima.

Raasiku vallavanem Andre Sepp lausus, et kahetsusväärselt oli eelmine vallavalitsus esitanud EASile rahastustaotluse ilma Tehase teel üle Jõelähtme jõe mineva silla projekteerimise ja ehitusmaksumuseta: „Põhjenduseks toodi toonane projekteerija valik, talpuudus vastav pädevus silda projekteerida.”

Vallavanem ütles, et silla maksumust EASi projektile enam lisada ei saa: „Sild on alles praegu projekteerimisel, selle maksumus on hinnanguliselt 80 000 eurot, mis tuleb maksta täies mahus Raasiku valla eelarvest. Ilma sillata ei ole rajatav tee kogu ulatuses kasutatav.”

Vallavalitsus on välja kuulutanud hanke ehitus- ja omanikujärelevalve tegija leidmiseks. Koos järelevalvega saab välja kuulutada ehitushanke kogu kergliiklustee rajamiseks, vallavanem loodab, et selleni jõutakse veel käesoleva aasta jooksul.

Kergliiklustee ja silla visualiseering on paberil välja pandud Raasiku raamatukogus, lisainfot saab Raasiku vallavalitsusest.

Eelmine artikkelAni­ja val­la süm­boo­li­ka­kon­kurss
Järgmine artikkelKuu­sa­lus on kop­su­põ­le­ti­ku nak­kus­pu­hang