Pühadeks valdadelt kommikotid, toetused, jõulupakid

3163

Omavalitsused on tellinud traditsiooniliselt kõigile lastele jõuludeks kommipakid.

Anija vald

Anija abivallavanem Marge Raja ütles, et nagu on tavaks saanud, vallavalitsus jõulutoetusi ei maksa, kuid  traditsioonilise jõulupaki saavad sel aastal 33 nelja ja enama lapsega perekonda. Pakkides on padjad, pesuvahendid, klaasid, need maksavad kokku 600 eurot.
Anija valla kodused, lasteaedade ja kahe kooli lapsed kuni 18eluaastani saavad kommipaki, kokku kulub vallal selleks 2600 eurot. Tasutakse ka Raasiku põhikoolis ja Kuusalu keskkoolis õppivate Anija valla laste kommipakkide eest. Paki saavad hooldusperede ja lastekodude lapsed.

Punane Rist toetab omalt poolt Anija valla 8 abivajajat toiduainetega. Jõulupakkides on konservid, šokolaad, kohv.
„Punase Risti toetatavate hulgas ei ole mitte ainult pered, vaid ka pensionärid, kellele on toiduabi vajalik,“ sõnas valla sotsiaaltöö spetsialist Airi Hõrrak.

Kuusalu vald

Abivallavanem Milli Kikkas rääkis, et ka tänavu kannab vallavalitsus 80aastastele ja vanematele vallakodanikele jõulude puhul üle 20 eurot. Kokku saavad jõulutoetust 291 pensionäri, selleks kulub vallaeelarvest 5820 eurot.

Tänavu tehakse varasemast teisiti. Kui varem kanti või maksti raha, mõni pensionär seda isegi ei märganud, siis seekord saavad nad kõik laste valmistatud kaardid, sees on väike luuletus ja lisatud kiri, et vald kannab kontole jõulude puhul 20 eurot. Kaarte tegid Vihasoo lasteaia-algkooli, Kolga lasteaia ja Kuusalu keskkooli algklasside lapsed käsitöötundides.

Jõulutoetust makstakse ka eestkoste ja hooldusperede 11 lapsele, igale 32 eurot.

Valla haridusspetsialist Kai Sinisalu teatas, et kommipakke telliti Kuusalu valla lastele 1410, selleks kulus 4906,80 eurot. Kommipakid saavad vallalt needki lapsed, kes õpivad mujal, ka ametikoolides, aga on sisse kirjutatud Kuusalu valda. 

Koostöös Loksa linna sotsiaalnõuniku Tiina Murdveega tellitakse Loksa kooli ja lasteaialastele ühesugused kommipakid, Kuusalu vallas elava 100 lapse kommide eest maksab vald. 

Raasiku vald

Raasiku vallas saavad kommipakid kõik kodused lapsed alates 1. eluaastast, koolieelikud, lasteaialapsed, põhikoolide õpilased ja puuetega lapsed, kokku 947, kogumaksumusega 5120 eurot. Nelja ja enama lapsega peredele on jõulutoetus 120 ja puudega lapsega peredele 100 eurot pere kohta. Hooldajad saavad sügava puudega inimese hooldamise eest 100 ja raske puudega inimese eest 50 eurot.

Eelmine artikkelSTEN VAHTRAS Kolgakülast parim noor võrkpallur
Järgmine artikkelKuusalu valla kultuuripreemia sai ELNA LINKVIST ja spordipreemia KAIDO LAAS