Politseiuudised

90

27. jaanuaril kell 14.01 said päästjad teate, et Loksa linnas Rohuaia tänaval tuleb viiekordse elumaja ühe korteri aknast palju suitsu. Päästjate saabudes olid inimesed majast väljas. Tulekahju avastati korteris, kuhu oli pliidile unustatud toit ning see süütas ka kubu ja köögimööbli. Üks inimene anti tervisekontrolliks üle kiirabile ning põleng likvideeriti kell 14.27. Korteris oli töökorras suitsuandur.

28. jaanuaril kell 22.27 teatati häirekeskusele, et Kuusalu vallas Valkla hooldekodus on ruumides vingugaas. Päästjate saabudes põlemise välised tundemärgid puudusid ning kõik inimesed olid majast evakueeritud. Kiirabi toimetas kaks isikut haiglasse tervisekontrolli. Esialgsetel andmetel sai põleng alguse hooletusest lahtise tule kasutamisel ühes toas. Selle avastas maja turvamees, kes põlengu pulberkustutiga kohe likvideeris. Päästjad kontrollisid üle kõik ruumid ning tuulutasid need põlengusuitsust kella 1.08 paiku. Seejärel lubati elanikud hoonesse tagasi. Valkla Kodu juhi Elge Härma sõnul tekkis vingugaas ühes toas paberi põletamisest, mis kustutati: „Ükski teine ese tuld ei võtnud, ehk tubades ega hoones ei toimunud põlengut. Automaatne tuleohutussüsteem hakkas kohe tööle ja turvatöötaja kasutas paberi kustutamiseks tulekustutit. Kuigi kaks klienti viidi igaks juhuks tervisekontrolliks haiglasse, on nad praeguseks tagasi lubatud. Õnnetuses keegi viga ei saanud“.

29. jaanuaril teatati, et Anija vallas lõi 50aastane mees oma elukaaslast, 49aastast naist. Konflikti juures viibisid ka alaealised lapsed. Politseinikud pidasid mehe kinni.

30. jaanuaril kell 14.09 juhtus liiklusõnnetus Anija vallas Jägala-Käravete mnt 30. kilomeetril, kus 38aastane mees kaotas kontrolli sõiduauto BMW X5 üle ja sõitis vastassuunavööndisse, kus põrkas kokku sõiduautoga Citroen DS4, mida juhtis 47aastane naine. Kokkupõrke tagajärjel paiskus Citroen DS4 vastassuunavööndisse, kus põrkas kokku seal peatunud sõiduautoga Audi A4 Avant, mida juhtis 29aastane mees. Citroeni taga liikunud 22aastane mees sõitis sõiduautoga Audi A4 kokkupõrke vältimiseks teelt paremale kraavi. Citroenis kaasreisijana viibinud 53aastane mees toimetati Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse.

POLITSEI- JA PIIRIVALVEAMET
PÄÄSTEAMET