Politseiprojektist „Julge sekkuda!“

992

Käesoleva aasta maikuus tutvustasid Ida-Harju politseiosakonna töötajad kohalikes ajalehtedes planeeritavat  ennetusprojekti „Julge sekkuda !“. Projekti eesmärkideks olid  sotsiaalse hoolivuse tõstmine – iga hooliv kaaskodanik märkab,    sekkub, aitab ja vajadusel kutsub korrale  ning teadlikkuse tõstmine hoolivast käitumisest.

Seoses projektiga kuulutasime  aprillikuus välja  plakatikonkursi kunstikoolide õpilastele  ning plakatite  kujundamiseks pakkusime  välja mõned mõtteterad: „kui märkad, siis hoolid“, „ma tahan suureks kasvada“, „võõraid lapsi ei ole olemas ja omasid me ei tapa“, „aga miks sa lubasid“, „hoolimine ei ole pealekaebamine“, „märkamata jätmine = hoolimatus“, „kas ikka armastad oma last ?“ jne.

Kunstikoolide konkurss toi­mus planeeritult ning 16 põnevat noorte poolt kujundatud plakatit said maikuu viimastel päevadel valmis.  Meie tänusõnad Mare Villemsoole ning Sirje Voolmaale Kehra Kunstidekoolist, Olga Haakile Maardu Kunstide Koolist ning MTÜ Kose Kunstikeskuse juhendajale Tiia Rodile.

Seejärel valisid politsei­ametnikud välja kolm parimat plakatit trükkimiseks. Parimaks valikuks osutusid  18-aastase Maardu neiu Nadežda tööd, milles kõige enam  kajastusid sõltuvusainete kahjulikkus ning pere hoolivus. Tema tööd  olid kujundatud noortepäraselt, kuid juba tuntava professionaalsusega.

Tublid plakatite kujundajad olid Maardu linnast  Veronika ja Ekaterina, Kehrast Marianna, Mirjam, Nikita, Jakov, Tiina, Kärol  ning Elina ja Koselt Maris, Adele, Ingeli, Kati, Kadri-Ly ning Markkus.

Projekti raames sõitsime 13. augustil meeleolukale merereisile Pedassaarele. Toimus see tänu omavalitsuste ning piirivalve abile, kes projektis on kaasfinantseerijad. Esiteks tänaks Kose valla töötajaid Ellenit ja Terjet ning  tublit bussijuhti Maidot, tänu kellele jõudsime  Koselt suurde ja võimsasse Muuga sadamasse, kus ootas meid Muuga Piirivalvekordoni ülem Raivo Männik oma meeskonnaga ning peagi astusime laevale „Pikker“. Kuueliikmeline meeskond koos kapteniga võtsid meid lahkelt vastu ja hoolitsesid selle eest, et peale pooleteist tunnist laevasõitu viidi meid  väikese kiire kaatriga Pedassaarele. Peale  omavahelist tutvumist, saare uudistamist, suplemist, grillimist ning erinevate mängude mängimist, viisid piirivalvurid meid jälle tagasi. Tagasiteel saime kaks  korda kaatriga sõita ning randusime Kaberneeme sadamas. Täname tublisid piirivalvureid ja Rae valla töötajaid, kes kogu seltskonna toidulaua eest hoolt kandsid.

Kuna meie projekt on planeeritud tervele aastale, tegutseme edasi. Momendil tegeleme trükkimiseks soodsama pakkumise leidmisega.

Loomulikult ootame ka teiste omavalitsuste kui kaasfinantseerijate abi.

Taas algab jällegi uus kooliaasta.  Kooliminemist ootavad eelkõige  esimeste klasside lapsed, aga ka suuremad. Septembrikuus on kõikjal näha päevitunud kuid ülemeelikuid koolijütse. Seda tähelepanelikumad peame olema meie, täiskasvanud. Eriti liikluses. Ja nagu ütleb meie projekti nimigi “Julge sekkuda !“, ole vajadusel toeks nii väikestele kui suurtele.

Eelmine artikkelSoodlast leitud mürsk
Järgmine artikkelAS RAJU abiga taastati Joaveskil ja remonditi Nõmmeveskil sild