Põhja prefektuuri eakatele mõeldud projekt „Ole eeskujuks!“

1390

Põhja politseiprefektuur käivitas taas projekti „Ole eeskujuks!“, mis on suunatud eeskätt eakatele inimestele ning nende liiklusturvalisusele. Projekti eesmärk on tuletada eakamatele inimestele meelde liiklustõdesid ning oma lastelastele heaks eeskujuks olemise tähtsust.

„Sel sügisel viiakse projekt „Ole eeskujuks!“ läbi juba kolmandat korda ning nagu ka eelnevatel aastatel, on selle läbivaks teemaks eakate inimeste liiklusturvalisus“, ütles Põhja politseiprefektuuri preventsioonitalituse juht komissar Kristel-Liis Kaunismaa.

„Lisaks liikluses varitsevatele ohtudele pöörame tänavu eakate inimeste tähelepanu ka üldisele turvalisusele.
Räägime sellest, kuidas hoida oma vara, vältida röövlite või kelmide ohvriks langemist ning mida peab arvestama pensioniraha pangast välja võtmisel,“selgitas ta.

Eakatele mõeldud projekti raames külastavad Põhja prefektuuri preventsioonitalituse töötajad Tallinna ja Harjumaa sotsiaal- ning päevakeskusi ja suhtlevad vanuritega turvalisuse teemadel. Politseinikud räägivad ka eakate inimeste tavapärastest eksimustest liikluses ning toovad näiteid reaalsest elust, kus vanad inimesed on kas õnnetusse sattunud või kurjategija ohvriks langenud.

Muuhulgas pööratakse vanema põlvkonna tähelepanu asjaolule, et nende käitumist jälgivad ka väikesed lapsed, keda tihti jäetakse vanaemade ja vanaisade hoolde.

„Soovime, et eakad inimesed hooliksid rohkem oma turvalisusest ning annaksid õige käitumisega eeskuju nii lastele kui ka oma sõpradele ja tuttavatele, kes võivad doomino efektina üksteist matkida. Peamine ongi, et sellisel juhul võetaks üle just õiged harjumused ja võtted,” lisas Kristel-Liis Kaunismaa.

Eelmine artikkelMehele tungiti kallale
Järgmine artikkelRaasiku vallavanemaks valiti taas ANDRE SEPP