PEEP KASK Kehrast hindab tervislikke eluviise

3199

PEEP KASK kuulub MTÜ HC Kehra fännklubi ja Eesti Karskusseltsi juhatusse.

„Kui keegi ütleb, et ei tarbi alkoholi, siis vaadatakse teda imelikult. Kui aga keegi ei söö kala või ei joo piima, siis seda peetakse normaalseks,“ arutleb Kehra elanik Peep Kask, kes on viis aastat olnud Eesti Karskusseltsi liige ja viimased kaks aastat kuulunud selle juhatusse.

Peep Kask on pärit Lääne-Virumaalt Rakkest. Tema abikaasa Annika Kase sünnikodu on Kehra lähedal ning kümne aasta eest, kui sündis esimene laps, kolis perekond Kehrasse.

Peep Kask on OÜs Velko AV veemajanduse ekspluatatsioonijuht. Viimased seitse aastat on tema hobi olnud Kehra käsipalliklubi mängude vaatamine ja kaasaelamine, ta kuulub MTÜ HC Kehra fännklubi juhatusse.

„Karskus ja käsipall on ka omavahel seotud, mõlemad on osa suurest ringist, mis propageerivad tervislikke eluviise,“ ütleb Peep Kask.

Peost saab kainena rõõmu tunda
Peep Kask hakkas karsket eluviisi harrastama pärast poja sündi. Praegu nimetab ta end täiskarsklaseks. Karskusseltsi sattus telekas näidatava alkoholireklaami tõttu.

„Poeg oli sellises eas, et hakkas kõike nähtut imiteerima, kaasaarvatud reklaame. Siis vaatasingi, et alkoholireklaami on ikka väga palju, reklaamisid tuntud inimesed. Ilmselt see saigi põhjuseks, miks liitusin karskusseltsiga,“ jutustab ta.

Ja lisab, et progressi on selles valdkonnas viimastel aastatel siiski märgata, sest alkoholireklaami hulk on vähenenud ning enam ei löö selles kaasa ühiskonnas tuntud persoonid.

Peep Kask tõdeb, et eestlastel näib olevat probleeme peost rõõmu tundmisega, kui promilli ei ole veres: „Omast kogemusest ütlen, et on täiesti võimalik. Paljud ei usu, kui ütlen, et ei tarvita alkoholi. Asi ilmselt selles, et elan HC Kehra mängudele valjuhäälselt ja elavalt kaasa, aga see tuleb, ausõna, puhtalt emotsioonidest.“

Sel sügisel aitab ta karskusliidul viia Kehras läbi projekti „Alkohol ja kogukond“. Viimati oli Kehras karskusteemaline ettevõtmine seitsme aasta eest.

Olukorda Kehras ta väga halvaks ei pea: „Hea, et meil on käsipall. See aitab noori alkoholist eemale hoida, seda vähem satub neid tänavale ja seda vähem on kuritegevust.“

Kehras on hea elada
HC Kehra fännklubil on praegu umbes 40 aktiivset liiget. Eesmärk on rohkem inimesi saada meeskonnale kaasa elama.

„Tahame, et inimesed tuleksid mänge vaatama ja kaasa elama, sest põnevust ja emotsiooni on küllaga,“ räägib Peep Kask mängudest.

Möödunud hooaega peab ta väga edukaks, sest HC Kehra võitis kõik olulised tiitlid, mis võita sai, ja mõnevõrra üllatuslikult.

„Kevade poole oli publikut saalis rohkesti. Sellist hooaega on raske korrata.“

Lisks mängude vaatamisele korraldab fännklubi rahvaspordiüritusi, et propageerida tervislikke eluviise. 20. augustil toimus kolmandat aastat järjest rattamatk, mida võib pidada uue käsipallihooaja avastardiks. Sügisel on plaanis korraldada rahvajooks või liikumispäev. Kavas on see siduda karskusprojektiga.

„Tervislikud eluviisid on olulised,“ kinnitab Peep Kask, kes tegeleb ka ise tervisespordiga – käib jooksmas ja talvel suusatamas.

Ta märgib, et püüab võimalikult palju aega leida ka pere jaoks ning spordi- ja fännklubi ettevõtmistest võetakse sageli osa kogu perega. Päris uus hobi on Peep Kasel aga mesilaste kasvatamine.

Eluga Kehras on ta rahul ja usub, et iga aastaga läheb paremaks: „Me elame looduskaunis kohas ning tegevust peaks leiduma kõikidele, kes soovivad. Kellele ei piisa, ei tasu kurta, et midagi ei ole teha. Alati saab ise midagi korraldada.“

Eelmine artikkelMaja keldrist varastati jalgratas
Järgmine artikkelKehra gümnaasiumis algab kooliaasta teisiti