Mis juhtus Eesti Päevalehe artiklis kajastatud Härma küla aiamaadega?

1270

Vastab Raasiku valla Härma külavanem MARIANNE LOIK: „Olen kursis Delfis ja Eesti Päevalehes esmaspäeval ilmunud artiklitega, milles kirjutati, et 20. aprilliks peavad Härma külas riigimaal asuvad aiamaad olema likvideeritud, sest maa-amet paneb kinnistu müüki.
Rääkisime pühapäeval külakoosolekul aiamaapidajatega ning loomulikult on olukord kahetsusväärne. Maalapist jäävad ilma viis aiapidajat. On kurb, kui peab maha lõikama viljapuud ja välja kaevama püsililled. Samas mõistan, et seadus on täitmiseks. Elanikud, kelle aiamaad peavad kaduma, kinnitasid, et on vähemalt 10 aastat soovinud aiamaasid endale välja osta. Kahjuks pole see enam võimalik, kuna need asuvad riigimaal, mida lubatakse ainult kasutada, mitte erastada.
Aprilli alguses ilmusid väravatele sildid, et 20. aprilliks peavad aiamaad puhtad olema, tähtajast peeti kinni ja maa on nüüd puhas. Esimene teade maa-ala vabastamise kohta saabus möödunud aasta novembris. Ei usu, et keegi sinna   maju   ehitama   hakkab,   tõenäoliselt muutub maa maltsaväljaks ja sissesõit külasse on väga kole.
Vallavalitsuse poole pole külaelanikud viimasel ajal oma murega pöördunud. Aiamaad on kadunud ning see rong on läinud, küll aga lubasid aiamaadest ilma jäänud külaelanikud hakata protestima, kui malts hakkab vohama ning lubasid selle kohta maaomanikule märgukirju esitada.”

Eelmine artikkelKehra mälumängu juhib Saaja
Järgmine artikkelAnija vallasekretäri leidmiseks tuleb uus konkurss