Miks lõpetasin liikmelisuse valimisliiduga Üheskoos?

1559

JAKO REINASTE,
Raasiku vallavolikogu aseesimees

Samamoodi, kui 2013. aastal sai vabatahtlikult panustatud valimisliidu sündi, siis vabatahtlikult nüüd ka selle liikmelisusest loobun. Enne valimisi oli kerge leida üksmeelt  vallas  toimuva  vastu  ja  selles suhtes sai nimekiri pikk, mida võiks teha teisiti. Esimesed kaks aastat ongi kulunud paljuski kõigil volikogu liikmetel harjumiseks uue olukorraga – uus vallavanem, uus koalitsioon, uued mõtted ja inimesed.
Kuid elu läheb edasi, kriitika peab olema tasakaalus pakutavate lahendustega. Konfliktid ja poliitiline maadlemine ei vii meid edasi. Keskenduda tuleks koostööle igal tasandil ja igale kriitikale tuleks lisada ka lahendus. Vaatama peab üldisemat pilti, koostöö tähendab vahel ka kompromisside leidmist ja tuleb mõelda alati ka paar sammu ette. Kui sinust aru ei saada, ei tähenda see kohe, et kuulajad on ohmud, vaid seda enam tuleks panustada selgitustöösse ja püüda aru saada vastuargumentidest.
Soov hüpata tundmatusse vette, lootes sealt vastuseid leida, on vastutustundetu ja lühinägelik. Hetkel ei ole ju kuidagi piiratud opositsiooni kaasatus volikogus, kõik me osaleme volikogu komisjonides, kõik saavad sõna ja kõikide head ettepanekud võetakse arutelu alla. Aasta alguses võeti 2016. aasta eelarve vastu 13 poolthäälega, keegi ei olnud vastu. Suuri vaidlusi ei esinenud ja paljud teemad olid kokku lepitud juba varem aasta jooksul. Kuidas siis nüüd saab välja tulla arvamusega, et loodes liidu Reformierakonna ja valimisliiduga Üheskoos, vahetades volikogu esimehe ja vallavanema, oleme justkui saavutanud parema olukorra? Sellise mänguga kaasa minek seaks hoopis ohtu eelseisva eelarveaasta elluviimise. Uus vallavanem ja volikogu esimees vajaksid töösse sisse elamiseks aega. Kuna eelarve on teinud eelmine vallavalitsus, ei pruugi uued juhid soovida võtta vastutust juba kokkulepitud tegevuste osas.
Kuna üha enam erinevad minu arusaamad olukordade lahendamisel, inimestega suhtlemisel ja eesmärkide saavutamisel sedavõrd oluliselt  valimisliidu Üheskoos teiste esinumbrite põhimõtetest,  siis  edasine  koostöö  ühise  valimisliidu alt ei ole põhjendatud ja pigem annab lahkumine mõlemale osapoolele vabamad käed oma ideede elluviimisel.
Edasi jätkan iseseisva volikogu liikmena ja seisan ikka üldjoontes samade põhimõtete eest mille pärast sai valimisliit loodud.
Edu ja enesekindlust kõigile.

Eelmine artikkelKehra Kantriroosid said 10aastaseks
Järgmine artikkelSPORDIUUDISED