Kuidas käituda hukkunud metslooma leidmise korral

749

Lõppeva pika ja paksu lumikattega talve tõttu on sagenenud hukkunud metsloomade leidmise juhud.
Hukkunud loomast tuleb sõltuvalt looma leidmise kohast  teavitada kas  keskkonnainspektsiooni või kohalikku omavalitsust.

Linnast, alevist ja külast, nn tiheasustusalalt leitud surnud metslooma leidmisest tuleb teavitada kohalikku omavalitsust. Metslooma korjuse koristamine avalikust kohast on kohalike omavalitsuste üles­anne.

Kui tegemist on haruldase kaitsealuse liigiga, siis tuleb helistada keskkonnainspektsiooni valvetelefonile 1313, sealt suunatakse kõne edasi keskkonnaametile.

Kui korjus asub väljaspool tiheasustust, näiteks avaliku tee peal, külastus-või puhkeobjektide läheduses, siis tuleb samuti teavitada keskkonnainspektsiooni, kes suunab teate edasi vastavale ametkonnale olenevalt sellest, kas tegu on haruldase kaitsealuse liigiga, jahiuluki või tavalise metsloomaga.

Soovitav on hukkunud metsloomast teavitada vaid juhul, kui  korjus  asub inimese otsesel tegevusalal ning ta sealt looduse ringkäiku loomulikul teel enam ei jõua.

Looduses paiknevad hukkunud metsloomade korjused võib rahulikult oma asukohta jätta, kus nad looduse loomuliku ringkäigu tagajärjel jätkavad oma teekonda aineringes.

Kevade edenedes ja loomade aktiivsemaks muutudes võivad sageneda inimese kohtumised ka vigastatud või abitusse olukorda sattunud metsloomadega. Sellisel juhul tuleks sõltumata looma asukohast helistada keskkonnainspektsiooni valvetelefonile 1313, kes suunab kõne edasi vastavale ametkonnale, kas päästeametile, keskkonn­a­­a­me­tile või kohalikule jahiseltsile.

Eelmine artikkelPõles üks tuba
Järgmine artikkelKuusalu rahvas läheb Blue Siriusega sõbrakaubandusreisile Soome