MARJE VIIRMANN Kehrast on kahekordne maailmameister

1805

Laupäeval, 13. augustil toimunud veteranide maailmameistrivõistlustel orienteerumise tavaraja finaalis võitis Marje Viirmann Kehrast teise kuldmedali.
Esmakordselt tuli N-55 vanuseklassis võistelnud Marje Viirmann maailmameistriks möödunud nädala esmaspäeval, 8. augustil, kui Tallinnas võisteldi orienteerumise sprindis.
Kolmapäeval-neljapäeval jätkus MM võistlus Kõrvemaal tavaraja kvalifikatsioonidega. N-55 klassis oli võistlemas üle 200 orienteeruja. Neist parima ajaga pääses finaali värske sprindi maailmameister Marje Viirmann. Ka Pikassaarel toimunud finaalvõistlusel, kus kvalifikatsioonivõit ei tähendanud midagi, oli ta 80 orienteeruja seas kindlalt parim. 5,3 kilomeetri pikkuselt raja, kus tuli  12 kontrollpunkti, läbis ta 38.18 minutiga. Seejuures hõbemedali saanud soomlane Sirkka Oikarinen kaotas võitjale 1.22 minutit ning kolmandaks tulnud Kane Andersson Rootsist 2.32 minutit.
Enne koduseid tiitlivõistlusi oli Marje Viirmann veteranide MMildelt võitnud 10 medalit, kuid mitte ainsatki kulda.
„Konkurents meie klassis on väga tihe. Oli vaja kõva närvi, et sellest võitjana välja tulla,” kommenteeris ta pärast tavaraja võitu.
Kahekordne maailmameister ütles Sõnumitoojale, et oli kõvasti treeninud ning uskus enne võistlusi, et on võitudeks võimeline. Ta rõõmustas, et pole teinud tühja tööd ning arvas, et talle tõid edu vaimne valmisolek ja hea füüsiline vorm: „Enesekindlus ja usk oma võimetesse, kõrge tahe ja meelekindlus.“
Kuigi suur eesmärk on täidetud, lubas Marje Viirmann, et jätkab treenimist edasi.
„See on saanud elustiiliks,“ lausus ta.