
Eelmisel suvel Loksa noorte emade algatusel moodustatud segarahvatantsurühm Kerrukad asus tänavu esinemisriiete jaoks raha koguma. Mõne kuuga saadi vajalik summa kokku ning Harjumaa laulu- ja tantsupeol oli kogu rühm Kuusalu kihelkonna rahvariietes. Esmakordselt esineti neis riietes mõni nädal tagasi Loksa gümnaasiumi kevadpeol.
Kerrukate asutamine ja rahvariiete aktsioon pälvisid tähelepanu ka üle-eestiliselt. Segarühma üks asutaja Annely Jürimets andis pühapäeval, 9. juunil toimunud tantsupeol intervjuu ETV uudistesaate „Aktuaalne kaamera“ reporterile.
Annely Jürimets ütles Sõnumitoojale, et tantsijatel seljas olnud rahvarõivad komplekteeriti rühma jaoks õmmeldud, aga ka laenatud riideesemetest: „Valmis on saanud meeste püksid, vestid ja särgid ning enamik naiste seelikuid. Mõned seelikud on veel õmblemisel, puudu jäänud seelikud saime ajutiselt laenuks Loksa koolilt. Naistele tellisime litritega käised firmalt Viru Käsitöö. Tikanditega käiste tegemine oleks võtnud rohkem aega, tikandid saab lisada edaspidi. Kaja Saarniit koob naistele kirivööd. Meestele punusime sukapaelad ise, tegime töötoa, kutsusime appi juhendaja. Ka kaelahelmed tegime endale naistega ise. Meeste kaelarätid ja naiste põlled on õmblemisel.“
Tanud ja põlled on laenatud Kolga rahvatantsurühmalt, lisas ta. Need saadi tänu sellele, et Kerrukaid juhendab Kolga rahvatantsijate juhendaja Karin Soosalu. Kolga rühm on saanud uued rahvariided ning vanemaid tanusid ja põllesid sai anda Loksa rühma kasutada.
Pool rahvarõivaste rahast kogus tantsurühm Kerrukad ise – heategevuspeoga Kolgakülas ning rühmaliikmete ja toetajate annetustest. Loksa linnalt saadi 3000 eurot.
Kuigi proove tehakse Loksa gümnaasiumi saalis ja ollakse Loksa kultuurikeskuse kollektiivide nimekirjas, on rohkem kui pooled rühmaliikmetest pärit ümbruskonna küladest Kuusalu vallast. Noorim on rühmas 22aastane, vanim 36aastane.
Annely Jürimets: „Enamik me rühmast on kooli ajal tantsinud rahvatantsu ning osalenud nii Harjumaa peol kui ka üldtantsupidudel, aga on ka neid, kellele oli Harju pidu esimene suurem tantsupidu. Meil on väga vedanud ja oleme tänulikud, et Karin Soosalu võttis aja ja tuli meid juhendama. Sügisel alustame taas iganädalaste trennidega ning vaatame veel ringi, et leida tantsurühma mehi juurde. Kui on huvi meiega liituda, võtke ühendust.“
Kerrukate juhendaja Karin Soosalu: „Kui Kerrukatega esimest korda kohtusin, oli eesmärk vaadata, kas tõesti tahavad tantsida ja on valmis selleks pikaks teekonnaks. Ei olnud südant öelda „ei“. Nad on kohalikud noored ümbruskonna küladest ja Loksalt, tulnud tagasi kodukohta ja tahavad kodukandis toimetada. Selliseid noori pole maal just palju. Seltsielu ja rahvariiete projektiga saavad nad ise hakkama, minu roll on tantse juhendada.“
Rahvatantsurühma Kerrukad järgmine esinemine tuleb 29. juunil Uuri külas Iisaka talus, Kolga rahvatantsurühma 40. sünnipäeva kontserdil.