Loksa kool võitis mälumängu Harju-Tallinna vooru

844

Loksa keskkoolinoorte võistkonna tulemus oli üle Eesti parim.

Loksa gümnaasiumi võistkond saavutas esikoha Viimsi keskkoolis toimunud X koolinoorte mälumängu meistrivõistluste Harjumaa ja Tallinna piirkondlikus voorus.
Loksa kooli esindasid Pent Paalberg ja Mart Tamm 10. a, Madis Müil 11. a ning Karl Robert Mänd 12. a klassist.

Arvestust peeti Tallinna ja Harju koolidele eraldi. Loksa noored saavutasid 68 punkti võimalikust 80st. Tallinna arvestuses võitis Inglise Kolledži võistkond 66 punktiga. Mõlemad võitjad pääsevad otse finaalturniirile, mis toimub 27. aprillil. Saavutatud punktide järgi saavad finaali ka Saku gümnaasiumi tiim, kes oli Harjus teisel kohal 62 punktiga, Tallinnast Reaalkooli kaks võistkonda (65 ja 61 punkti) ning Vanalinna Hariduskolleegiumi ja Audentese Spordigümnaasiumi mälumängurid (mõlemad 60 punkti).

Piirkondlikud voorud toimusid samaaegselt kõigis maakondades. Loksa noorte mälumängurite tulemus osutus ka üle Eesti parimaks – neist punkti vähem ehk 67 punkti kogus Haapsalu gümnaasiumi 12. a klassi võistkond, kes saavutas Läänemaal esikoha.

Harjumaa gümnaasiumidest sai Kuusalu võistkond 3. koha 52 punktiga. Kuusalust võistlesid 12. klassi õpilased Karl Kask, Helen Mei, Kadi Sigus ja Karl Agapuu.
Neljandad olid 51 punktiga Kehra gümnaasiumi võistlejad 11. ja 12. klassist.  

Põhikoolide arvestuses olid Harjumaal kolm parimat Laagri, Jüri ja Viimsi kool. Kuusalu keskkooli 9. klassi võistkond sai 47 punktiga 4. koha, võistlesid Andree Horm, William Madisson, Asso Soosalu ja Kadi Rahu. Kõigi põhikoolide punktiarvestuse järgi pääseb ka Kuusalu kooli 9. klassi tiim finaali.