Liikumine Kodukant kutsub esitama kandidaate tiitlile „Kogukonna pärl“

969

Külaliikumine Kodukant kutsub kõiki inimesi ja organisatsioone igast maakonnast esitama kandidaate konkursile „Kogukonna pärl“, mille eesmärk on tunnustada kogukonna arengusse panustavaid peresid üle Eesti. Kandidaatide esitamiseks saab täita veebiankeedi 15. aprillini.

Kandidaatidena nähakse peresid, kes on siirast soovist ja vabast tahtest panusta­nud ko­gu­konna arengusse ja õla­tunde tu­gev­nemisse, toonud ko­halikku ellu ja tegemistesse rõõmu, innustanud uusi ettevõtmisi ning edendanud loodushoidlikku mõtteviisi ja tervet eluhoiakut.

Kõikjal Eestis elab palju toredaid peresid, tänu kellele on kohalik elu saanud uue hoo ja hingamise, ent nende märkamine ja tunnustamine pole ühiskonnas seni laiema tähelepanu all olnud. Usume, et Kodukandi algatus aitab meil korraks järele mõelda, kus ja milliste inimeste seas elame ning milline on olnud meie enda vabatahtlik panus elamisväärsema kodupaiga loomisel Eestimaa eri paigus.

Ankeedi saab täita järgnevalt lingilt: https://docs.goo­gle.co­m/spreadsheet/viewform?formkey=dDc4UVhYS1JlMTNqQjlFZWlZb2NuX0E6MQ

Tunnustust väärivate kandidaatide sekka sobivad nii noored pered kui eakamad, ammu maal elavad või hiljuti linnast maale kolinud pered. Peamine, et kõigi nende initsiatiiv ja pealehakkamine, head mõtted ja koostöösoov on nakatanud kogukonda ühiselt asju ette võtma ja koosolemisest rõõmu tundma.
Kokku tunnustatakse tiitliga „Kogukonna pärl“ 15 peret üle Eesti. Projekti elluviimist toetatakse regionaalministri valitsemisalast.

Eelmine artikkelPõles kasvuhoone
Järgmine artikkelKas Kuusalu Kordejaani taastada pidude kohana või hoopis lammutada?