LEMBIT TALPSEPP võitis veteranide Euroopa EMil pronksmedali

3643
Kuusalu valla veteransportlane LEMBIT TALPSEPP.

Augusti lõpus Türgis Izmiris toimunud veteranide Euroopa meistrivõistlustel kergejõustikus saavutas Kuusalu valla mees Lembit Talpsepp heidete mitmevõistluses pronksmedali.
M60 vanuseklassis võistelnud Lembit Talpsepp kogus viiest alast koosneval heidete mitmevõistlusel 3778 punkti ja sai 13 lõpetaja seas 3. koha. Tema üksikalade tulemused olid: vasaraheide – 42.51 meetrit (770 punkti), kuulitõuge – 12.02 meetrit (790 punkti), kettaheide – 48.83 meetrit (910 punkti), odavise – 40.70 meetrit (701 punkti) ja raskusheide 12.24 meetrit (607 punkti).
„Kettaheite tulemus oli väga hea, sellega oleks üksikalade võistluse peaaegu võitnud,“ ütles Lembit Talpsepp.
Nelja ala järel oli ta mitmevõistluses veel esikohal, komistuskiviks sai raskusheide, mille kaks esimest katset ebaõnnestusid ning kolmandal katsel sai kirja tagasihoidliku tulemuse: „Võitnud ma ehk poleks, aga teise koha kaotasin viimase alaga küll.“
Heidete mitmevõistluse võitja, kreeklane Vasileios Manganas (4052 punkti) on Lembit Talpsepa sõnul teistest peajagu üle ning Kuusalu  veteransportlasel pole teda kordagi õnnestunud võita: „Nüüd ehk oli võimalus, aga mul ei õnnestunud seda ära kasutada. Ilmselt mõjutas ka väga kuum ilm, väljas oli 35-40 kraadi sooja.“
Enne mitmevõistlust võistles Lembit Talpsepp Euroopa meistrivõistlustel ka heidete üksikaladel, kus saavutas veel kaks 6. kohta: kuulitõukes (13.10 meetrit) ja odaviskes (43.58 meetrit).
Lembit Talpsepp on veteranide seas tulnud kolmekordseks maailmameistriks, Euroopa esivõistlustelt on ta saanud medaleid, kuid ühtki meistritiitlit seni veel ei ole.
„Mul on juba palju medaleid ja võibolla läksin tänavustele võistlustele liiga rahulikult,“ märkis ta.
Kokku võitsid Eesti veteran­sportlased Türgis 12 kuld-, 9 hõbe- ja 10 pronksmedalit. Järgmised veteranide Euroopa meistrivõistlused kergejõustikus on 2017. aastal Taanis, kahel vahepealsel aastal on maailmameisrivõistlused, tuleval aastal on MM Prantsusmaal.

Eelmine artikkelAnija mõisas töötasid filmitudengid
Järgmine artikkelLapsevanemate kiri pilliõppe kohta Kolgas