Lauritsajooksu võit läks Keeniasse

3852
MARGUS KEERMA, IBRAHIM MUKUNGA ja MIHKEL MUINASMAA.

25. korda toimunud Kuusalu lauritsapäeva jooksul oli rekordarv osalejaid. Pühapäeval, 10. augustil võttis 5,2 kilomeetri pikkusest jooksust osa 93 jooksjat.

„Sama palju osalejaid oli 1995. aastal, nii et tänavu oli osalejate rekordi kordamine. Viimastel aastatel on osavõtjaid olnud alla seitsmekümne,“ ütles korraldaja, Kuusalu Spordiklubi treener Margus Keerma.

Lauritsapäeva jooksu võitis Ibrahim Mukunga Keeniast ajaga 15.38 minutit. Aafrika jooksja on Eestis siinse parima keskmaajooksja Tiidrek Nurme treeningpartnerina. Augusti algul treenisid nad Kuusalu vallas. Tiidrek Nurme kirjutab oma blogis, et vahelduvate jooksuradade tõttu on seal tore treenida ning Ibrahim Mukunga meelest on seal joosta sama hea kui Keenias, sest treeninguid saab alustada juba koduuksest. Keeniast paremaks teeb treeningtingimused tippjooksjate hinnangul see, et Kuusalus on suur spordikompleks ning tartaankattega staadion.

Lauritsapäeva jooksul järgnesid Keenia jooksjale Kaur Kivistik Tartu Kalevist (16.14) ja Kaupo Sasmin Sparta Spordiseltsist (16.26). Naistest võitis uue rajarekordiga 18.37 minutit Olga Andrejeva Stamina Spordiklubist, talle järgnesid Kaisa Kukk Sparta Spordiseltsist (19.34) ja Kristiina Verevmägi Tippsportlastest (19.37). Parima Kuusalu valla jooksjana sai Jaanus Kallaste 4. koha (16.40). Parim Kuusalu valla naisjooksja oli Kätlin Pillart (22.22) ning valla parimad noorjooksjad olid Kätlin Pillart ja Arko Gert Tuisk.

Lastejooksul osales kokku 77 poissi-tüdrukut. 2-3aastastest olid parimad tüdruk ja poiss Meribel Almet ning Juhan Tseller, 4-5aastastest Evelin Tihane ja Mattias Mänd, 6-7aastastest Hannele Pärnasalu ja Mauro Erik Saar, 8-9aastastest Liisbel Almet ja Marten Mänd ning 10-11aastastest Annabel Almet ja Andreas Idavain.

Lauritsapäeva tenniseturniiril pidi Kuusalu võistkond tunnistama Kolga paremust. Kolga meeskond, kus mängisid Vitali Kalinin ja Kalvi Tiik, ei kaotanud ühtegi mängu ja sai aastaks endale rändkarika. Kolmandaks jäi Kolga Noorte võistkond.

Lauritsapäeva piljarditurniiri võitis täiseduga Ago Toomingas, teiseks tuli Mait Meigas ja kolmandaks Argo Linkvist.

Eelmine artikkelKorraldatud prügiveo infokoosolekutel Kuusalus ja Kolgakülas käis paarkümmend inimest
Järgmine artikkelEGERT JÕESAAR võitis maailma noorte spordimängudel