Laululooja JUHAN TRUMP avaldas lastelauliku „Tsirguke”

1852
Laululooja JUHAN TRUMP valis kaanele Aruküla laululinnu foto.

Noodiraamatu laulud on Aruküla helilooja ja muusikaõpetaja JUHAN TRUMPI viimase viie aasta looming.

Möödunud nädalal ilmus trükist Aruküla laululooja Juhan Trumpi neljas laulik. Esimest korda andis ta selle välja oma perefirma OÜ Trumbi Muusika alt. Laulikus on 36 laulu, enamik neist uued. Autor arvutas, et kuna laulude kirjutamine võttis aega 5 aastat, valmis aastas keskmiselt 7 laulukest.
Laulud kirjutab ta Eesti luuletajate sõnadele: „Mul on suur luulehuvi ning sirvin sageli luuleraamatuid, et leida oma lauludele tekste. Lemmikautorit mul pole, kuid korduvalt olen kasutanud Leelo Tungla luuleridu. Sõnade valikul ei ole tähtis, et see oleks kõrgetasemeline luule, kõige tähtsam, et see mulle endale meeldiks. Tippluule pole sageli ka piisavalt riimis-rütmis. Laulikus on tekste ligi kahekümnelt autorilt, keegi ei domineeri.”
„Tsirgukese” kaanekujundusel aitas teda Aruküla fotograaf Ülo Udumäe, kes on pildistanud palju linde. Koos valiti kaanefotoks laulev kärbsenäpp. Juhan Trump märkis, et tema linde eriti ei tunne, kuid tähtis oli, et kaanemodell laulaks. „Tsirgukese” nime kannab laulikus ka üks laul.
2 esimest laulikut tegi Juhan Trump kahasse helilooja Toomas Volliga. 3. lauliku tegi üksinda 2011. aastal ning 2012. aastal ilmus laulikule seltsiks CD-plaat.
„Unistus on anda välja veel üks plaat, kuid ühe lauliku kõrvale seda ei tee. Heliplaadi avaldamine on väga kallis. Lauliku tegemine tuleb ots otsaga kokku, kuid plaadile vaja sponsoreid ning kirjutada projekte, millega ka alati ei pruugi toetust saada. Kui koguneb laule rohkem ja saab nende hulgast valida, teen jälle plaadi,” rääkis helilooja.
Autor ütles, et laulikut saab osta suurematest raamatupoodidest ning tema enda käest – kuna on ise ametlik väljaandja, on olemas müügivolitused: „Peaegi lähen laulikut tutvustama ja müüma muusikaõpetajate ja koorijuhtide laagrisse Vigalasse. Ka eelmised laulikud said rihitud nii, et ilmuksid suvel ning saaks neid seal tutvustada.
Ta lisas, et lauliku toimetaja Katrin Puur on samuti kooliga seotud ning tal on suvel rohkem aega. „Tsirgukese” tiraaž on 500 ning autor loodab, et need õnnestub kõik maha müüa või ära kinkida: „Peamiselt tunnevad lauliku vastu huvi muusikaõpetajad, sest kui plaati saavad osta kõik huvilised, siis laulik nõuab noodilugemisoskust.”
Enamik Juhan Trumpi laule on mõeldud põhikooliealistele: „Laule teen ka täiskasvanutele. Laulikust jäi näiteks üks laul seetõttu välja, et oli musta huumoriga.”
Luuleridade kasutamiseks oma lauludes peab helilooja kõikidelt autoritelt luba küsima: „Olen saanud autoritelt tagasisidet ning saanud kiita.”
Laule kirjutab ta arvutisse, mitte enam noodipaberile, nagu vanasti: „Lauliku koostamiseks pidin täiendama end noodigraafika alal, sest kui iseendale kirjutan, et pea olema nii ühtlustatud. Kui aga trükis välja anda, peab kõik vastama nõuetele, olema sätitud ja joondatud.”

Eelmine artikkelValkla Ranna puhkekeskuse uued pidajad kiidavad viisakaid ja rahulikke külastajaid
Järgmine artikkelRaasiku kooli laiendamiseks ehitusluba