Lapsed tutvusid Lahemaa Mereklubi laagris meresõidukitega

2043
Merelaagri lapsed ja nende juhendajad-kasvatajad Käsmus.

Merelaager oli taas Käsmus, osales 53 merehuvilist last.

Kuusalu valla meremehed Raido Ruse ja Janno Laende on MTÜ Lahemaa Mereklubi liikmed, Kolga kooli merendusringi eestvedajad ja Käsmu endises merekoolihoones toimunud lastelaagri korraldajad.
Kuna Lahemaa Mereklubi on loodud merenduse propageerimiseks, oli laagri peamine eesmärk tuua Kuusalu valla noori väikelaevandusele lähemale, tutvustada erinevate veesõidukitega merel liikumist ehk panna lapsed vaatama näoga mere poole, ütles mereklubi juht Raido Ruse.
Laager kestis 5.-9. augustini ning oli eelkõige Kuusalu valla noortele vanuses 8-15. Mullu oli esmakordselt korraldatud laagris Käsmus 41 noort, seekord 53.
Raido Ruse: „Info merelaagri toimumise kohta levis varakevadel kiiresti, kohad täitusid paari nädalaga. Mitu laagrilist oli aasta alguses Kolga koolis käima läinud merenduse huviringist. Lisaks Kuusalu valla lastele oli osalejaid ka mujalt.“
Merelaagri korraldamist toetas Kuusalu vald 525 euroga, lisaks saadi abi mitmetelt firmadelt. Omaosalusena tuli peredel tasuda lapse eest 150 eurot. Merenduse ringi lastele oli hind 130 eurot. Kui ühest  perest  osales  mitu  last,  sai maksta  125  eurot.  Toetus  ja  oma­osalus kulusid toitlustamis-, transpordi- ja majutuskulude katteks.
Raido Ruse: „Sponsorite abil sai lastele tutvustada erinevaid veesõidukeid. Päästeparvi saime kasutada tänu Viking Lifesaving Equipment Estonia ASile. Pirita Surfiklubi aitas aerusurfilaudadega. Rain Käärsti mootorpaadiga õpetasid tüürimehed Indrek Triisberg ja Taavi Part lastele mootorpaadiga sõitmist. Mootorpaadi instruktor oli veel Richard Armväärt, kes korraldas ka laagridisko. Lahemaa Mereklubi Cumulus 164 purjekatega õpetas purjetamist Kalev Essenson. Käsmu meremuuseum andis aerutamiseks oma viikingilaeva Aimar. Süstad saime MTÜlt Siiliokas, MTÜlt Vabatahtlik Reservpäästerühm ja OÜlt Reimann Retked. Kostivere päästekomando andis  kummipaadi. Jõgeva kaitseliidu mehed aitasid õpetada viikingipaadiga sõudmist.“
Ühel päeval käidi Arla Sõitude bussiga Tallinnas, külastati reisilaeva Viktoria I kaptenisilda, aurikut Katharina ja meremuuseumit.
Lastega tegelesid kasvatajad Kristi Ruse, Aivi Vija, Veronika Laende, Tuuli Rand, Cornelia Kerm, Janno Laende, Raido Ruse, Heigo Vija, Johanna Mänd, Liis ja Lisett Sindeva.
Raido Ruse arvas, et küllap tuleb laager ka järgmisel suvel, nagu paljud osalejad ja nende vanemad on juba soovinud.

Eelmine artikkelKehra kergliiklustee rajamine on elanikes tekitanud küsimusi
Järgmine artikkelMida arvavad Raasiku valla elanikud ühinemisläbirääkimiste ettepanekust Rae vallale