Lahemaa Rakend 2012 ERL Rakendispordi Karikasari 2012 II etapp

1068

Kolgakülas toimusid juuni alguses hoburakendivõistlused, mis oli seni kõige arvukama kodumaiste osalejatega rakendivõistlus. Rada oli pisut keerukam kui oodati.

Võistlemas oli 12 rakendit. Tänu tublile reklaamile oli kohaletulnud publikule uhke vaatepilt.

Rakendisport on vaatemänguline, pakkudes nii esteetilist elamust kui adrenaliini. Koolisõidu, mille sisu tihti kõrvalseisja ei mõistagi, teeb atraktiivseks mäng kostüümidega. Uhked vankrid ja kenad hobused ning kostüümides kutsarid naelutavad publiku pilgud. Täpsussõidus lisandus ka võistlusmoment.

Krossiosa raja põnevamate takistuste äärne oli rahvast täis. Joosti edasi ja tagasi, et paremini näha ning pääseda kaasa elama. Häälekad on nii sõitjad ise kui ka publik.

Kolgaküla tallist võistlesid kutsar Maret Kasemets ja groom Jane Vahtras tori tõugu noore hobusega Amer. See oli neile esimene tõsine jõukatsumine.

Huvitav oli vaadata eesti raskeveo täkk Ettori esitust. Kutsar oli Sven Milleri ja groomid Katre Ong ning Karl-Enre Tšernjavski.

Võistluse võitis kompleksarvestuses eesti tõugu hobuste paarisrakend, mida vedasid Amadeus ja Allegro, kutsar oli Anu Pärisoo ja kaassõitja Ingrid Randlaht.

Kaks eesti tõugu hobust Exit ja Ermi tulid Paunapõllu ratsatalust oma esimesele tõsisele jõuproovile. Ermi tegi Kaili Allmäe juhtimisel (kaassõitja Laura Arro) katsumuse edukalt lõpuni kaasa.

Exitit krossile ei toodud, kuid koolisõidu ja täpsussõiduga tuli temagi kenasti toime.

Eelmine artikkelPõleng taas vanas laudas
Järgmine artikkelTänu juurdeehitusele näeb Viinistu kunstimuuseumis poole rohkem maale