Lahemaa Mereklubi korraldas Andineeme rannas purjelauavõistluse

150
Hoolimata puhangulisest maatuulest õnnestus finišini viia kaheksast sõidust seitse. Foto Margus Kontus

RAIDO RUSE

Ülemöödunud laupäeval, 20. augustil oli Andineeme supelrannas Kuusalu vallas tavapärasest rohkem sagimist. Troopilist suveilma ja maabriisi olid fännama tulnud ka purjelaudurid. Augustikuu tihedast võistlusgraafikust hoolimata jõudsid Andineeme randa FUN-sarja mitteametlikule vaheetapile 8 võistlejat. Korralduse võttis enda hoolde Lahemaa Mereklubi MTÜ, kes peab Andineeme rannas juba mitmendat aastat surfiklubi.

Liivase merepõhja ja lauge rannaga Andineeme rannas puhus kogu päev väga puhanguline kagutuul. Tuuleiilid sakutasid surfarite purjeid, kuidas suutsid. Sellest hoolimata suutis korraldustiim tänu heale koostööle planeeritud kaheksast sõidust finišini viia seitse.

Avasõit algusega kell 12 oli võistlejate osas arvukaim, stardis oli 7 sportlast, kellest 5 said ka tulemuse kirja. Ennelõunal toimus veel kolm sõitu, millest kaks sõitu lõpetasid 5 purjelaudurit ja päeva neljanda sõidu lõpus finišeerisid 4 sportlast. Pärast seda turgutati keha ja ammutati energiat. Lahemaa Mereklubi surfiklubi platsil, tuulevarjus nautisid surfarid suvesooja ning jagasid esimeste sõitude jooksul kogetud katsumusi.

Võistlusjuht Martin Berkmann ja abijuht Ingeldrin Aug kuulutasid välja viienda sõidu eeldatava stardiaja, kell 15. Päeva 5. ja 6. sõit olid jällegi arvukamad finišeerijate osas. Sportlasi kvalifitseerus neis koguni 6 ja pinget jagus lõpusignaalini. Päeva lõpetas 7. võiduajamine, mille start kõlas kell 16 ja lõpusignaal umbes kell 16.20.

Enne kella 17 olid kõik võistlejad kaldal ning tulemused lukus. U17 vanuserühma võitjaks tuli Penert Lainemurd Tallinna Purjelauakoolist, kellele järgnes Roberta Ruse Lahemaa Mereklubist. Roberta Ruse pälvis ka ainsa naisvõistlejana parima naise tiitli. Üldarvestuse esimesele kohale pjedestaalil sammus Aro Servet Eru Surf Teamist, ta oli liider kogu võistluspäeva vältel. Tema kandadele üritas astuda Fons van den Hove ning tipust kolmandana seisis pjedestaalil Penert Lainemurd.

Tänu võistlusjuhile, rajameister Martin Berkmannile ning tema vahetule abile Ingeldrin Augile sai võistluspäev korrektselt FUN-sarjale iseloomulikku formaati raamitud. Lahemaa Mereklubi on uuel hooajal valmis ametlikult võõrustama FUN-sarjas osalejaid. Andineeme rand on sobilik ka Foileritele ja Wing Foileritele.

Eelmine artikkelVal­ge laik Raa­si­ku ja Kol­ga lu­gu­des
Järgmine artikkelRaa­si­ku val­la tei­ne li­saee­lar­ve