Kuusalus taaslavastati telesaate „ENSV” tarbeks Balti kett

4921
Anija valla delegatsioon MAARJA-LIIS MARDIM, INGA KOITLA, KARL JOHANNES KASK, seriaalis Jürkat kehastav näitleja ARGO AADLI, VERONIKA SILIVASK, HEETE KUUSKLA.

Balti ketist kõnelev osa on Eesti Televisiooni komöödiasarja „ENSV” eetris järgmise aasta märtsi alguses.

Möödunud nädalal neljapäeval ja reedel, 18.-19. augustil oli Kuusalu vallas Allika külas vana koolimaja ning Hinnu seafarmi vaheline teelõik suletud. Seal toimetasid kaameramehed ning arvukalt nõukoguaegsetes rõivastes rahvast. Taaslavastati Balti ketti.
Eesti Televisiooni komöödiasarja „ENSV” produtsent Maarek Toompere rääkis Sõnumitoojale, et elab Kuusalu vallas ning tema igapäevane kodutee kulgeb mööda seda teed: „Tee on suure kohaliku tähtsusega, selle ääres on olulised hooned. Koht sobis filmimiseks, sest seal peal pole valgeid triipe. Kuna vallajuhid on mõistlikud, saime  kokkuleppele.”
Ta lisas, et telesaate tarbeks on seal käidud filmimas ka varem – seal tehti lõik, mis kujutab tegevust 1986. aastal Kiiu malevas. Osa oli eetris 2014. aasta lõpus ning ka seal   võis   näha   kohalikku   rahvast.
Produtsent lausus, et Balti keti taaslavastamisele kutsuti osalejaid üle Eesti, kokku tuli üle saja, mida oli oodatust rohkem – saatemeeskond sai vajalikud kaadrid kätte.
Internetis Facebookis kutsus Kolga noortekeskuse noorsootöötaja Maria Antons-Valner võtetele osalema ning palus neil, kes kindlasti tahavad ja saavad tulla, endast talle teada anda: „Aitasin saatemeeskonnal rahvast kokku ajada. Käisime noortega „Eesti mängu” salvestusel ja publikukorraldaja palus mul Balti keti infot levitada. Mul endal kahjuks osaleda ei õnnestunud.”
Ta lisas, et alguses oli hirm, kas saab kokku piisavalt palju rahvast. Esimesel päeval oli vaja Balti ketti 30 inimest, tuli 50, ning teisel võttepäeval 70, osales 90 huvilist: „Minuga võeti ühendust päris palju. Kes alguses lubas saata oma mehe ja lapse, tuli lõpuks ise ka. Kes tulid, võtsid asja väga tõsiselt ning olid välja otsinud ajastutruud rõivad.”
Võtetel käisid ka Anija valla noored. Anija valla Kehra ja Alavere noortekeskuse juht Inga Koitla ütles, et meeleolu oli kahe võttepäeva järel väga äge: „Oli küll  passimist,  aga  noored  ise  jäid rahule. Võtetele sattusime Facebookis  olnud  kuulutuse  kaudu.”

Eelmine artikkelSõnumitooja 17. augusti lehes
Järgmine artikkelHaldusreform, kas poliitiline t****pikendus?