Kuusalu valla toetused kultuuri- ja spordiüritustele

1297

Kultuuriüritustele jagati 3484 eurot, spordisündmustele 2732 eurot.

Kuusalu vallavalitsus kinnitas 2015. aasta teise poolaasta ühekordsed toetused kultuuri- ja spordisündmustele vastavalt volikogu kultuuri- ja spordikomisjoni ettepanekule. Toetust taotlesid MTÜd ja eraisikud. Kokku esitati 15. maiks kultuurisündmuste toetuse saamiseks 10 taotlust, millest toetus määrati 8 projektile. Spordiürituste toetuseks oli 8 taotlust, neist kõik said kas täieliku või osalise rahastuse. Taotluseid oli võimalik  komisjonile tutvustada.
Kultuuri- ja spordikomisjoni esimees Asko Aug tõdes, et komisjon vaidles toetamise põhimõtete üle  pikalt, kokku  kestis  koos­olek neli ja pool tundi.
„Lihtsalt need otsused ei sündinud. Varasemalt on komisjon saanud taotluste otsustamise pärast kriitikat. 2014. aastast kehtib Kuusalu valla eelarvest finantseeritavate ühekordsete toetuste taotlemise ja menetlemise kord,  välja on töötatud senisest läbipaistvam hindamissüsteem. Komisjon otsustas, et maksimaalne toetusesumma ühe projekti kohta on käesolevas taotlusvoorus 1000 eurot. Komisjoniliikmete antud hinnete alusel moodustasime pingerea, mille esimesed kolm projekti said küsitud summa täies mahus või kuni 1000 eurot, järjekorras neljas projekt ja järgmised said 60 protsenti taotletud summast. Nii jagasime raha, kuni seda jätkus. Kultuuritaotlustest jäid seetõttu kaks projekti rahastuseta. Komisjon jõudis tõdemuseni, et taotluste paremaks menetlemiseks tuleb korda täiendada,“ kõneles Asko Aug.
Kultuuri- ja spordikomisjoni kuuluvad peale esimehe veel ase­esimees Ilvard Eeriksoo ning Tiina Viirna, Kadri Idavain, Urmas Paomees, Maarika Rohi, Sander Piibemann, Allan Laine, Kaisa Linno, Ulve Märtson ja Kaido Laas.

Kultuurisündmused
Täies mahus saavad toetust Kolga Arenduse projekt „Kolga jõululaat 2015“ – 975 eurot ning Kolgaküla Seltsi „Noorte loodusgiidide koolitus“ – 560 eurot.
Võimalik maksimumsumma 1000 eurot otsustati anda Veljo Tormise Kultuuriseltsile muusikalise suurvormi „Lauritsa lubadus“ Viinistu etenduste toetuseks. Selts taotles toetust 5000 eurot.
Tormise-seltsile antakse Kuusalu rahvamaja 110. aastapäeva tähistamiseks ning Joaveski ja Nõmmeveski Külade Seltsile Joaveski sügissimmani korraldamiseks mõlemale 300 eurot, küsiti 500 eurot. Sulev Valdmaa saab Lendurite kivi juures korraldatava mälestusürituse jaoks 90 eurot, taotles 150 eurot. Glaidi Aasranda toetatakse 120 euroga, et Uku Aasrand saaks osaleda rahvusvahelisel koorifestivalil Kreekas, küsitud summa oli 200 eurot.
Silva Sisa projekt vanaemade tantsurühma Tiiu osalemiseks Jõgeva II naiste tantsupeo sissejuhatusel saab 108 eurot, küsitud oli 180 eurot. Toetuseta jäi teine taotlus, millega soovis 210 eurot transpordiks naiste tantsupeo tantsujuhtide suvekursusele Mäetagusele. Ka ei rahastata Tiiu Lepnurme taotlust saada 270 eurot naiskoori Kadri dirigendi transpordikulude kompenseerimiseks.Toetustest jäi üle 31 eurot.

Spordisündmused
Sajaprotsendiliselt toetatakse Kuusalu Lastekaitse Seltsi projekti „Omal jõul ja sõbra toel jalgrattaga matkama!“ – 300 eurot, Taavi Tšernjavski ettevalmistust U23 Euroopa meistrivõistlusteks kergejõustikus – 410 eurot ning karateklubi IVL Kuusalu jõuluturniiri korraldamist karate mitmevõistluses – 150 eurot.
Tanel Paabo saab 600 eurot osalemiseks U21 karate maailmameistrivõistlustel Indoneesias, soovis 1300 eurot.
Ka Tammistu Külaseltsile antakse 600 eurot – laste mänguväljaku ja palliplatsi rajamiseks. Selts taotles 1500 eurot.
Sören Jõõrase toetus on 300 eurot – basseinitriatloni läbiviimiseks, küsis 500 eurot. Kerli Eelnurm saab 180 eurot poja Sten-Hendrik Traussi võistlustantsu treeningute finantseerimiseks, taotles 300 eurot. Mati Toropile antav toetus on 24 eurot – lauritsapäeva piljarditurniiri korraldamiseks, soovis 40 eurot.
Jagamata jäi 168 eurot.

Eelmine artikkelPolügooniteemalised koosolekud
Järgmine artikkelKui palju on liiga palju?