Kuusalu valla tänavune merepidu tuleb 6. juulil Salmistul

898

MTÜ Eesti Laevajuhtide Liit ühendab tänavu merepeo ja kalurite päeva.

MTÜ Eesti Laevajuhtide Liit korraldab kolmandat aastat Kuusalu valla merepeo. Toimumiskohaks valiti Salmistu, varasemad merepeod olid Tapurlas ja Pärispeal.

Ka seekord tuleb iseehitatud paatide regatt, millega tehti algust mullusel merepeol. Plaanis on kalasupi keetmise võistlus ning välja on kuulutatud mereteemaliste fotode konkurss kõigile huvilistele, mitte ainult lastele, nagu oli eelmistel kordadel.

Janno Laende laevajuhtide liidust rääkis, et seoses kalurite päevaga tahetakse Salmistu merepeol välja anda aasta kaluri tiitel: „Kui lehelugejad teavad mõnda Kuusalu valla kogenud kalurit või kalameest, kes on oma elu pühendanud kalapüügile, südamest ja hingega midagi ära teinud selle edendamiseks meie vallas, saatke võimalikest nominentidest vihjed minu e-aadressile janno@laevajuhid.ee.“

Ta lisas, et kindlasti viiakse läbi seminar, mis tänavu on rannakalapüügi teemal, ning on õpitoad ja presentatsioonid. Esinevad kohalikud taidlejad, mereturule    oodatakse müüma käsitöömeistreid ja ettevõtjaid.

„Kaks varasemat merepidu on suuresti saanud teoks tänu kohalike ettevõtete toetusele ning loodame, et ka sel aastal leiavad ettevõtjad võimaluse panna oma õlg alla Eesti pikima merepiiriga valla elanikele korraldatavale mereüritusele. Üleskutse ka taidlejatele – esinemiskavas on veel vabu aegu, võtke ühendust ja tulge esinema,“ lausus Janno Laende.

Tavapäraselt on merepeo üks oluline osa heategevuslik õnneloos. Tänavu suunatakse selle tulu MTÜle Lahemaa Mereklubi, et soetada purjekas, millega saaks hakata noortele õpetama meresõitu. Lahemaa Mereklubi asutajad on Kuusalu vallas elavad laevajuhid Janno Laende, Raido Ruse ja Märten Kraav, kes kõik kuuluvad ka Eesti Laevajuhtide Liitu. Janno Laende sõnul tahavad nad edaspidi tuua oma Kuusalu valla ja merega seotud ettevõtmised Lahemaa Mereklubi alla. 

Salmistu merepeole on esinema oodata Väikeste Lõõtspillide Ühingut koos Marko Matverega. Soojendusbänd on Arlet ja Aleksander. Päevajuht on Arlet Palmiste.

Kuusalu vald toetab merepidu 2100 euroga. Rahvale on pidu tasuta.

Eelmine artikkelVihasoo külas rünnati naist
Järgmine artikkelKiiu lasteaia tulevaks kevadeks valmiv hoone sai nurgakivi