Kuusalu valla randades prügi tavapärasest vähem

1166

Kuusalu vallas meres eelistab ujumas käia ka Raasiku ja Anija valla rahvas.

Suveilmad on soojendanud merevett ning põhjarannikul oli see möödunud nädalavahetusel keskmiselt 20 kraadi. Kuusalu valla populaarsematesse randadesse Valklasse, Salmistule, Andineemele ja Leesile sõidab puhkajaid kaugemaltki – nii Tallinnast kui Kuusalu lähivaldadest. Kõik puhkajad ei vii aga oma olmejäätmeid prügikasti, vaid jätavad rannale, liivalt on leitud pudeleid, grille, isegi tugitoole.
Kuusalu valla heakorraspetsialist Virve Haabsaar ütles, et käes­oleval suvel pole prügi eriti palju ning tundub, et puhkajad on muutunud korralikumaks. Koos valla majandusspetsialisti Madis Praksiga sõidab ta läbi randu ning iga korraga koguneb järelkärutäis jäätmeid. Nende vastutada on Lohja järv, avalik rannaosa Valkla, Salmistu ja Andineeme rannast ning Leesi rand. Enim prügi tekib tema sõnul Leesil, kuna seal käib kõige rohkem rahvast.
Raasiku vallas merepiiri pole, rahvas eelistab ujumas käia Jõelähtme vallas Kaberneeme ja Neeme rannas, kuid käiakse ka Salmistul ja Valklas. Mererandadesse on Raasiku vallast keskmiselt paarkümmend kilomeetrit.
Raasiku valla keskkonnaspetsialist Alari Kruusvall ütles, et möödunud aastal kasutati ujumiseks ka Raasiku aleviku ja Tõhelgi küla piiril asuvat endise aiandi tiiki. Kuidas seal praegu on olukord, ta öelda ei osanud. Ujumiskohaks on hakatud puhastama ka Järsi tiiki ning mõned aastad tagasi korrastas Kurgla külaselts Kurgla raba tiigi ujumiskoha. Ujumas käiakse ka Mallavere tehisjärves.
Anija valla elanikud eelistavad ujumas käia Kehra staadioni juures jões, Kaunissaarel ja Aavojal ja lähimates mererandades.

Eelmine artikkelAlavere bussifimaomanikel on Anija valla kauneim koduaed
Järgmine artikkelKehra ja Aruküla võistkonnad osalevad rannakäsipalli Eesti meistrivõistlustel