Kuusalu valla kultuuripreemia sai ELNA LINKVIST ja spordipreemia KAIDO LAAS

5529

Kolgakülas tunnustati Kuusalu valla 2013. aasta tublimaid kultuuri- ja spordiinimesi 6. korda, kolm esimest tänupidu olid Viinistul.
Esireas on KADRI USTAV, LINDA METSAORG, KAROL RAHUOJA, ELNA LINKVIST ja SAIMA KALLIONSIVU. Taga TERJE VARUL, AIN LAIVERIK, TANEL PAABO, KAIDO VAGISTRÖM, LEMBIT TALPSEPP ning KAIDO LAAS. Puuduvad Taavi Tšernjavski ja Nordic Houses KT esindaja.

Tänavuse tänuürituse korraldasid Kuusalu vallavalitsus ja MTÜ Kolgaküla Selts laupäeva, 4. jaanuari pärastlõunal. Oli avalik kontsert kõigile, mitte laudade-kutsetega pidu, nagu on olnud viimastel aastatel. Laulsid Kärt Johanson ja Tõnis Mägi. Õhtujuht oli MTÜ Kolgaküla Selts juhatuse liige, näitleja Paul Laasik.

Ka seekord kuulutasid tublimaid kultuuri- ja sporditegijaid välja vallavolikogu liikmed. Parimate sportlaste nimed teatas Kolgaküla suusaklubi SK Rada pikaaegne juht Helges Mändmets.

Kõikide kategooriate parimad said meeneks klaasist kuju, millele on graveeritud nimi ja tiitel ning sini-valge mastiviiru Kuusalu valla vapi kujutisega.

Avakõne pidas vallavanem Urmas Kirtsi, kes kiitis, et äsjalõppenud aastal oli vallas taas sündmusi, mis panid rõõmu ja uhkust tundma. Palju on toredaid ja hakkajaid inimesi, kes on teinud enamat kui oma igapäevatöö.

Aasta kultuuripreemia 2013 – rahvatantsujuht ELNA LINKVIST

Kultuuripreemia laureaadi kuulutas välja volikogu esimees Enn Kirsman. Ta sõnas, et 320eurone preemia antakse tema kolleegile, õpetajale, kes on töötanud Vihasoo lasteaias-algkoolis pedagoogina 25 aastat. Õpetajatöö kõrvalt on ta kogu aeg tegelenud rahvatantsurühmade juhendamisega.

Elna Linkvisti käe all tantsib käesoleval õppeaastal kokku 10 kollektiivi. Neist 6 on Loksa gümnaasiumis: 1., 2., 3.-4., 5.-6., 8.-9. klassi ja keskkooli segarühmad. Vihasoo koolis on 2: 1.-2. klassi segarühm ja 3.-4. klassi tüdrukute rühm. Aastaid juhendab ta Loksa Tantsijaid ja Vihasoo memmede tantsurühma. Tantsupidudel on ta osalenud korraga mitme rühmaga. Loksa kandi tantsijaid on ta juhendanud 35 aastat.

Elna Linkvist lausus, et tänab eelkõige tantsijaid, kes on valmis tema käe all tantsima.

Aasta spordipreemia 2013 – rattatreener KAIDO LAAS

Ka spordipreemia suurus on 320 eurot. Laureaadi tegi teatavaks vallavanem Urmas Kirtsi. Ta ütles, et preemia läheb noorte juhendajale, kes on pühendunud jalgrattaspordile ja treeneritööle.

2009. aastal Kuusalu Ratta­klubi asutanud Kaido Laas hakkas treenerina töötama 1973. aastal. Kuni 1985. aastani oli ta Tallinnas SK Dünamo peatreener, siis asus tööle Kuusalu kolhoosi spordikoolis. On olnud ka CFC spordiklubi teener. 2008. aastal valiti ta Eesti parimaks treeneriks jalgrattaspordis, samast aastast treenib taas Kuusalus lapsi.

Kaido Laas rääkis, et eelmisel aastal oli Kuusalu noortel ratturitel 59 võistluspäeva, sel aastal on kavas 60. Rattaklubi nimekirjas on 16 noort. Kui ilm lubab, on ta lastega vallateedel trenni tegemas, sageli sõidetakse siis ka 5 õhtul nädalas.

Aasta vabatahtlik – LINDA METSAORG

Aasta vabatahtlikuks nimetati MTÜ Eru Lahe Rannarahva Selts juht Linda Metsaorg. Tema tegevustest kõneles volikogu liige Andres Allmägi. Linda Metsaorg armastab loodust ja tutvustab seda teistele, ta on õpperadade retkejuht, korraldab loodusteemalisi üritusi, teeb koostööd teiste ühingutega.

Linda Metsaorg tunnistas, et tiitel tuli suure üllatusena ning lisas, tema soov on, et Kuusalu valla 120 kilomeetri pikkune merevaade kujuneks vaatamisväärsuseks.

Aasta toetaja – Nordic Houses KT

Aasta toetaja kohta ütles Kolga lasteaia direktor ja vallavolikogu liige Kaja Martinson, et Nordic Houses KT on aidanud valla lasteasutusi – Kolga lasteaed sai liivakastid, kõik lasteasutused lindude pesakastid.

Aasta tegu – Tapurla sadamakai renoveerimine

Volikogu liige Mart Reimann kuulutas välja aasta teo – SA Tapurla Sadam rekonstrueeris ELi kalandust toetava Leader-programmi toetusraha abil Tapurla sadamakai. Meene võttis vastu Tapurla Sadama ja Harju Kalandusühingu juht Kaido Vagiström.

Aasta kultuuritegu  – lavastus “Pöial-Liisi”

Vallavalitsuse liige Kalmer Märtson kuulutas aasta kultuuriteoks Kuusalu algklassilastega lavastatud muusikali „Pöial-Liisi“. Osalejaid oli üle 300. Etendusi oli kuus. Publik hindas lavastust suurepäraseks ja võimsaks, kiideti valguslahendust.

Meene sai lavastaja, Kuusalu kooli huvijuht Saima Kallionsivu, kes tänas kõiki osalenuid ja abilisi: „See etendus tõi meile palju rõõmu.“

Aasta juhendaja – TERJE VARUL

Vallavalitsuse liige Andres Paomees kuulutas aasta juhendajaks Kolga kooli õpetaja, Kohal-olijate näitetrupi juhendaja Terje Varuli. Kohal-olijad saavutasid Betti Alveri luulekonkursil laureaaditiitli.

Terje Varul ütles, et Kohal-olijad on väga tore kamp omaette filosoofiaga.

Aasta kultuuritoetaja – AS Raju

Aasta kultuuritoetaja tiitli sai AS Raju Joaveski rahvamaja ehitamise eest. Auhinna võttis volikogu liikmelt Raul Valgistelt vastu ASi Raju esindajana Ain Laiverik.

Rahvamaja avapidu toimus Joaveskil novembri alguses. Toetust saadi PRIAst, AS Raju investeeris omaosalusena ligi 130 000 eurot.

Aasta naissportlane – KAROL RAHUOJA

Kuusalu keskkooli vilistlane, kergejõustiklane Karol Rahu­oja Kiiust saavutas 2013. aastal Euroopa mitmevõistluse superliigas pronksmedali, Eesti mitmevõistluse sisemeistrivõistlustel võitis naiste viievõistluses hõbemedali.

Karol Rahuoja tänas oma toetajaid Kuusalu Spordiklubi ja Kuusalu valda.

Aasta meessportlane – TAAVI TŠERNJAVSKI

Loksa gümnaasiumi 12. klassi õpilane Taavi Tšernjavski Kolgakülast saavutas juunioride kergejõustiku EMil kümnevõistluses 8. koha, Eesti MVl sai pronksmedalid kümnevõistluses, tõkkejooksus, teivashüppes.

Aasta noorsportlased – KADRI USTAV ja TANEL PAABO

Kolga keskkooli 9. klassi õpilane Kadri Ustav Tammistu külast võitis karates Põhjamaade meistrivõistlustel pronksmedali. Balti võistluskunstide olümpiaadil sai kuld- ja hõbemedali. Peale nende on tal mitmeid edukaid tulemusi. Kadri Ustav treenib karateklubis Daigo.
Kuusalu noormehe, karateka Tanel Paabo kohta sõnas Helges Mändmets: “Meie seas on noor mees, kes on maailma absoluutne tipp. Tema saavutused on muljetavaldavad – olla Eestis, Baltikumis, Euroopas ja maailmas oma spordiala parim. Kui oleksin peaminister või president, palkaksin ta väga hea raha eest ihukaitsjaks.“

Tanel Paabo õpib Audentese Spordigümnaasiumi 11. klassis, võistleb vanuseklassis U18. Ta treenib klubis Budo, tema treener on Eesti koondise peatreener Aleksandr Zõkov. Ta on võitnud Euro Grand Prix`, saavutanud juunioride MMil pronksi ning esikohti võistlustel Austrias, Austraalias, Botswanas, Kreekas, Soomes. Ta on karates oma vanuseklassi maailma reitingutabelis esikohal.

Aasta spordiveteran – LEMBIT TALPSEPP

Volikogu liige Asko Aug loetles aasta spordiveterani, Vanaküla elaniku Lembit Talpsepa saavutusi heidetes: võit seenioride MMil viievõistluses, pronksmedal Euroopa MV-l odaviskes ja kettaheites. Ta on 2013. aasta tulemuste põhjal aasta 2013 parim kergejõustikuveteran Eestis.

Eelmine artikkelHC Kehra/Horizon Pulp&Paper taas Eesti meeste käsipalli karikavõitja
Järgmine artikkelEKSPERIMENT: kõige keerulisem on protokolli leida Anija valla kodulehelt