Kuusalu valla kruusateid hakatakse remontima pingerea alusel

1001

Riigihankele Kuusalu valla teede remondiks laekus üks pakkumine, mille maksumus oli kaks korda kallim kui volikogus kinnitatud summa.

Kuusalu vallavalitsus korraldas tänavu kahel korral riigihanke, et leida ettevõte, kes teostaks valla teedele remonti. Mõlemal korral laekus üks pakkumine. OÜ Üle esimene pakkumus ületas ligi kolmekordselt remondiks planeeritud summat. Kuusalu vallavalitsus lükkas pakkumuse tagasi, vähendas teede remontimiseks seatud nõudmisi ja korraldas uue hanke.

Eelmisel kolmapäeval arutas Kuusalu vallavolikogu istungil teederemondi küsimust. Otsustati, et kindlasti tehakse Mustametsa-Uuri tee Mustametsa-poolse osa 2,5kordne pindamine, Salmistu küla Pedassaare sissesõidutee ühekordne pindamine ja Kolga kooli jalgtee asfalteerimine. Tee-ehitaja leidmiseks korraldab vallavalitsus uue riigihanke ja töödega hakatakse pihta niipea, kui on võimalik.

Edasi lükkub Kursi-Härmakosu tee 2,5kordne pindamine. Vallavanem selgitas, et kui kõik esialgu planeeritud teed saaksid kõvakatte, jääksid remontimata kruusateed. Lähiajal ei hakata remontima ka Virve küla sissesõiduteed, kuhu oli planeeritud 500 meetri pikkusele teele täitematerjali vedu.

Volikogu tutvus ka vallavalitsuse koostatud uue pingereaga kruusateede remontimise kohta ning oli seda meelt, et töödega alustatakse ja tehakse nii palju, kui jätkub raha. Esmajärjekorras remonditakse Juminda tee, järgmine on pingereas Loksa-Vihasoo tee Loksa-poolne osa, järgneb Kuusalu kalmistu ringtee, edasi Soorinna küla Loo-Soone lõpuosa ning Kodasoo-Rummu tee. Ülejäänud kruusateid hakatakse remontima pärast nende tööde lõppu.

„Pingerida koostati kruusateedest, mis vajavad remonti kõige rohkem,“ ütles vallavanem.

Kuusalu valla 2013. aasta eel­arves on teede remondiks eraldatud 110 000 eurot. Urmas Kirtsi avaldas lootust, et lisaraha leitakse lisaeelarvest, mis tuleb arutusele septembris.

Eelmine artikkelKaunissaare külas põles maja
Järgmine artikkelMinister JUHAN PARTS käis Kehra tehast õnnitlemas