Kuusalu valla 14 perele joogivee projektitoetus

1245

Kokku jagatakse seekord Kuusalu vallas 493 851 krooni talude puurkaevude, veetrasside või puhastusseadmete tarvis.

Kuusalu vallavalitsus kinnitas möödunud neljapäeval hajaasustuse veeprogrammist toetuste saajad. Kokku antakse toetusraha 10 rahataotlusele. Ka tänavu rahastatakse programmi kolmepoolselt – võrdsetes osades riik ja vald ning vähemalt kolmandiku osas ka taotleja ise. Vallavalitsuse ülesanne on jaotada riigi ja valla lubatud summad, kontrollida projekte ning nende täitmist. Kuusalu valla eel­arvest on selleks aastaks kavandatud programmile 250 000 krooni, riik lisas sama palju, kokku läks jagamisele 500 000 krooni.

Suurima toetussumma – 167 000 krooni – saab Vello Satsi esitatud projekt, mille käigus rajatakse Kolgaküla Pähkla kaevust veetrassid Kuuse, Uus-Mäealuse, Vana-Puki, Keldrimäe-Uuetoa ja Pähkla taludeni ning soetatakse ja paigaldatakse vee pumpamiseks vajalikud seadmed.

Armand-Arian Aiole eraldatakse 34 000 krooni Saunja küla Elupuu kinnistu puurkaevu rajamiseks. Heino Kolgole antakse 18 801 krooni Valkla küla Vesiveski kinnistu puurkaevu puhastusseadmete jaoks.

Kasispea külas saavad Merle Riiel 50 000 krooni Vana-Tuhamäe ning Peeter Rohi 84 944 krooni Liiva kinnistule puurkaevu tegemiseks.

Kahala külast toetatakse Ivi-Ülle Kääri Kalamäe talust 22 096 krooniga ning Roobu kinnistu omanikku Harri Roopenani 20 000 krooniga, et rajada veetrassid ning muretseda pump või pumbaseadmed.

Valdek Sletile antakse 42 570 krooni Parksi küla Vasaristi kinnistu puurkaevu jaoks.

Lana Toomvapile antav toetus on 18 200 krooni – Põhja küla Lõpeveski kinnistule salvkaevu rajamiseks ning vee pumpamiseks vajalike seadmete soetamiseks. Juhan Toomvapi projekti toetatakse 36 240 krooniga, et teha puurkaev Kuusalu küla Kalda kinnistule.

Kuusalu valla keskkonnapeaspetsialist Tagni Jõeleht ütles, et taotlejatega sõlmitakse lepingud ning projektid tuleb ellu viia aasta jooksul: „Et kõik taotlejad saaksid soovitud puurkaevud või seadmed, pidime tegema osades taotlustes kärpeid. Projektide esitajatega on läbi räägitud ja selles osas kokku lepitud.”

Kaks taotlust lükati tagasi – üks ei olnud kohalik elanik ja teise projektiga sooviti uuesti raha puurkaevu jaoks, kuid reegel on, et programmist saab raha küsida kahel korral – ühel korral kaevu ja trassi jaoks ning teisel joogivee puhastamiseks.

Eelmine artikkelAidati auto kraavist välja
Järgmine artikkelMeie koolides ja lasteaedades töötab ligi 460 õpetajat