Kuusalu toiduabiaktsioonis osalesid HTÜ ja 10 vallaelanikku

3085

Toiduabi kogumise algatanud abivallavanem MILLI KIKKAS ütles, et lootis suuremat
osalust.
Kuusalu valla puuetega inimeste kaitse spetsialist EDA MURU ja hoolekandespetsialist MARIA PRÄÄTS pakkisid annetatud toiduabi vallamaja saalis.        

Kuusalu vallavalitsus palus vallarahval tuua kuni 13. detsembrini Almakeskusesse ja Loksa teeninduspunkti toiduaineid, et panna neist kokku toidupakid puudustkannatavatele inimestele.

Puuetega inimeste kaitse spetsialist Eda Muru rääkis, et moose, mahla ja hoidiseid tõid 10 vallaelanikku. Abi pakkus Harju Tarbijate Ühistu (HTÜ) –  annetas toiduabiaktsiooni jaoks  200 eurot.

„Kuusalus vallas on 15 inimest, kelle kohta tuleb öelda, et nad on jäänud elu hammasrataste vahele. Jagasime toodud toiduained nende vahel pakkidesse. HTÜ antud abirahast sai igaühele osta Konsumist 13 euro eest söögikraami – pakk suhkrut, kohv, piparkoogid, konserv, tee, juust, kommid,“ kirjeldas ta.

Abivallavanem Milli Kikkas tõdes, toiduabi kogumise algatajana pole ta süda rahul: „Toodi moosi ja mahla, kuid lootsin, et antakse kartulit, porgandit, kaalikat, et hädasolijad saaksid pühade puhul kõhu täis. Samas loomulikult kiidame ja täname neid, kes annetasid.“

Eda Muru lisas, et eriti läks hinge üks pere, kus ema tõi moose, piparkooke ja lapse tehtud kaardi, millel oli kirjas: „Leidke head, märgake head, tehke head, et õnn jõuaks teieni.“ Tore üllatus oli ka, kui Kuusalu keskkooli õpetajad saatsid kastitäie asju.

Samas märkisid sotsiaaltöötajad, et annetajaid oleks olnud rohkem, kuid paljud vallainimesed soovisid täpsustada, keda loetakse elu hammasrataste vahele jäänuteks. Kui saadi teada, kellele pakid lähevad, öeldi, et alkohoolikute jaoks nad midagi ei anna, kui oleks tegu toimetulekutoetust saavate suurperede või puuetega pensionäridega, oleksid söögikraami toonud.

Eda Muru: „Vastasin neile, et see on kahetsusväärne lähenemine. Kõik on olnud väikesed süütud lapsed ja vaevalt nad on kavandanud endale joodiku karjääri. Võibolla hoopis meie ei ole õigel hetkel neile appi läinud. Nende seas on noori mehi, kes võiksid saada järjele, kui leida projektide kaudu rahastust  toetavaks tegevuseks.“

Toiduabipakid antakse üle vallamajas enne pühi, kui abisaajad lähevad detsembrikuu toimetulekutoetust kätte saama.

Eelmine artikkelSTEN VAHTRAS Kolgakülast parim noor võrkpallur
Järgmine artikkelKuusalu valla kultuuripreemia sai ELNA LINKVIST ja spordipreemia KAIDO LAAS