Kuusalu skatepargi valmimiseni kulus aastaid

2869
Skatepark on ehitatud Kuusalu kooli ja spordikeskuse vahelisele asfaltplatsile.

Skatepargi lindi lõikasid läbi URMAS KIRTSI ja KADRI IDAVAIN.

Skatepargi rajamise teemal vahetati esimesi e-kirju viis aastat tagasi, 2009 oktoobris – siis arutasid Kuusalu noortekeskuste tookordne juht Annika Agu-Aasrand, spordikeskuse juht Kadri idavain ja vallaarhitekt Kadi Raudla, kuhu ja kuidas skateparki teha.

Kuusalu skatepark avati laupäeva, 9. augusti õhtul kell 20.30 ehk veidi enne lauritsapäeva simmani ametlikku algust. Alates sellest ajast on skatepark avatud kella 10-22, kooliajal saab seda kasutada kella 14-22.

Kuusalu spordikeskuse juhataja Kadri Idavain tänas avamisel abilisi ja rääkis, et kirjutas kolm projekti, millest viimane sai EASist rahastuse. Skatepargi kogumaksumus on 23 229,29 eurot, sellest 19 742,57 eurot on regionaalsete investeeringutoetuste programmist ning 3486,72 on eurot Kuusalu valla omaosalus.

Projekteeris ja ehitas Tiptiptap OÜ. Ehituse järelevalvaja oli Urmas Valgma. Välja on pandud skatepargi kasutusjuhend, peas peavad olema kiivrid, nõutud on ka põlve- ja küünarnukikaitsmed.

Kadri Idavain ütles, et kohalike noorte huvi on suur, seda on kaua oodatud ning valminud skatepark võeti kiiresti omaks: „Loodan väga, et sellest on rohkelt rõõmu lastele ja vähe muret nende emadele-isadele. Kindlasti tuleb osta turvavarustus. Plaanis on hakata tegema koolitusi trikirataste kasutamiseks.“

Skatepargi detailid on projekteeritud just selle koha jaoks. See jääb välja ka sügisel-talvel. Olenevalt ilmast saab ratastega trikitada või kelgutada.

Eelmine artikkelPikavere kogukond: kool võiks jätkata 3klassilisena
Järgmine artikkelMAIU PLUMER pole enam Pikavere direktor