Kuusalu Rattaklubi noored võistlevad ka cyclocrossis

1190

KAIDO LAAS

1. oktoobril toimunud Karujärve VI rattamaratonil, mis oli ühtlasi Marimetsa Kapp maratonisarja 8. etapp, sai Artur Kupp Kuusalu Rattaklubist 20 km distantsil 211 osaleja seas 10. koha, oli M14 poistest kolmas ning sai ka sarja kokkuvõttes M14 klassis 3. koha. 50 km põhimaratoni lõpetas Alar Kupp 21. kohaga 245 startinu seas. Samal õhtul toimus Filter Temposõidu karikasarja autasustamine. 7 etapi kokkuvõttes kuulus M-U15 klassis esikoht Artur Kupule, Rain Roos oli kokkuvõttes viies. N-U15 klassis sai Aidi Gerde Tuisk hooaja kokkuvõttes 2. koha ning Stefan Lootus M-U17 klassis 8. koha vaid neljal etapil kogutud punktidega.
16. oktoobril toimunud Tartu lahtistel meistrivõistlustel sai Rain Roos M14 klassis 9. koha, Stefan Lootuse rattal purunes esirehv. Herlen Kajo tuli M8 poistest hõbemedalile, Mikk Jõgi oli kaheksas. M10 poistest said Mauro Erik Saar ja Andreas Vilbaste 10. ja 12. koha.
Kuusalu noored ratturid on osalnud ka cyclocrossi võistlustel. Cyclocrossis sõidetakse ratastega, mis on väliselt sarnased maanteeratastele, kuid sisuliselt väga erinevad. Rajad on väga mudased ja liivased ning sisaldavad takistusi ja treppe, mis tähendab, et tihti peab rattalt maha tulema.
1. oktoobril sai Stefan Lootus Tallinna cyclocrossi meistrivõistlustel M16 noormeestest 2. koha. M14 poiste sõidu lõpetas Rain Roos 7. kohaga. 2. oktoobril tuli Stefan Lootus Elvas Eesti cyclocrossi karikasarja etapil neljandaks, Herlen Kajo sai M8 poiste võidusõidul 2. koha. 8. oktoobril Vändra-etapil sai Stefan Lootus oma klassis võidu, M14 poiste sõidul said Rain Roos ja Artur Kupp 10. ja 11. koha. M8 poiste sõidu võitis Herlen Kajo, Andreas Vilbaste oli neljas ja Mikk Jõgi kümnes.
15. oktoobril Mustamäel peetud Eesti meistrivõistlustel cyclocrossis võitis Stefan Lootus M16 noormeeste 5 x 2,6 km pikkusel sõidul 29 osaleja seas hõbemedali. M14 poiste 3 x 2,6 km pikkuse sõidu lõpetas Artur Kupp 36 konkurendi seas 9. kohaga, Rain Roosile kuulus 18. koht.
22. oktoobril sõideti Raplamaa Valgu mõisapargis Eesti cyclocrossi viimane, 6. etapp. M16 noormeeste 5 x 2,5 km sõidu võitis Stefan Lootus ning sai sarja kokkuvõttes 2. koha. M14 poistest said Artur Kupp ja Rain Roos etapil 10. ja 13. koha. M8 poistest tuli Herlen Kajo kolmandaks. Markus Aleksander Saar, Mikk Jõgi ja Revo Käärst lõpetasid 2,5 km pikkuse tehnilise ringi 4., 5., ja 6. kohaga. M10 poiste 2 x 2,5 km sõidus sai Mauro Erik Saar 9. koha. Andreas Vilbaste ja Ruben Käärst vastavalt 14. ja 17. koha.