Kuusalu pitsakohviku esimesed päevad kujunesid ülimenukaks

7890
Kuusalu pitsakohviku asutajad JANNO VALDMANN ja ta õde KAIDI JACOBS.

Õde-vend KAIDI JACOBS ja JANNO VALDMANN tunnistavad, et ei osanud nii suurt huvi ette ennustada.

Möödunud teisipäeva õhtul kella 22 paiku ilmus Facebooki teade, et Kuusalu endises õlletoas avab järgmisel päeval uksed pitsakohvik. Teadet jagati kiirelt ning esimesed pitsad olid müüdud enne kella 12ks väljakuulutatud avamisaega.
„Me ei arvestanud, et kohe on nii suur huvi, aga õppisime ruttu. Esimesel päeval oli kogu aeg kliente, tuli noori ja keskealisi, lastega peresid. Meil ei olnud kõik veel nii paigas, töö käigus tuli ümber korraldada. Üks hetk oli, kui jõudsime ka veidi hinge tõmmata. Neljapäeval sujus juba hästi,“ jutustas Kaidi Jacobs.
Ta elab Kiius ning töötas viimati kaks aastat Soomes stjuardessina. Mullu kevadel olid firmas ümberkorraldused, pakuti võimalust jätkata uutel tingimustel või lasta end koondada. Kuna ta ei tahtnud enam kaugele tööle sõita, otsustas viimase kasuks. Võttis end Töötukassas töötuna arvele ja ees seisis küsimus, mida edasi teha. Siis sattus vend helistama, et õlletoas võiks avada kohviku.
Kaidi Jacobs tegi läbi Töötukassa ärikoolituse, koostas venna ja tuttavate abiga äriplaani ning sai kohviku avamiseks starditoetust 4470 eurot. Sellist stardikapitali saavad taotleda need, kes on varasema etttevõtluskogemusega, omandanud hariduse ärijuhtimise valdkonnas või käinud Töötukassa koolitustel, kus õpetatakse äriplaani koostama.
„Äriplaani kokkupanekuks küsisin nõu mitmelt tuttavalt. Vend aitas ning nõustasid ka Kuusalu söögitoa omanikud Liina ja Hillar Veeleid. Nende abita poleks ma hakkama saanud. Töötukassa rahastamisotsus tuli tänavu märtsi alguses, siis sai tehnika ära tellida. Stardikapitali abil ostsime pitsaahju, kohvimasina ja lauanõusid,“ kõneles kohviku perenaine.
Kergemaks tegi uue kohviku sisseseadmise see, et mööbel oli õlletoas olemas ja ruumid korras. Natuke remonditi tualettruume.
Omaette töö oli pitsaretseptide väljatöötamine, kasuks tuli ta varasem kogemus tööst pitsabaaris, ideid leidis internetist. Esialgu oli kaalumisel, kas teha hoopis kebabikohvik, kuid jäädi pitsade juurde ning esimesed tööpäevad on näidanud, et valik oli õige.
Janno Valdmann selgitab nimevalikut – Capri pitsakohvik on nagu söögisaareke Kuusalus, kus pakutakse itaaliapärast toitu, Capri on Itaalia saar, kõlab ilusalt ja kirjapilt ka kena.
Tema töötab Kehra päästekomandos päästjana ning on poolteist aastat näidanud koos Rasmus Merivooga Kuusalu kinokohvikus filme. Praegu on Janno Valdmann isapuhkusel, pitsakohviku avamisel käib õel abis siis, kui elukaaslane Heddy Veeleid saab nende noorema lapsega kodus olla.

Eelmine artikkelAnija volikogu muutis õppetoetuse korda
Järgmine artikkelRaasiku rattamatkal ligi 40 osalejat