Kuusalu lastehoid Lahe Koht lõpetab tegevuse

2739

Lahe Koht sulgeb uksed alates 1. juulist.

Kuusalu alevikus, Köstrimajaga külgnevas endises lasteaiahoones on alates 2009. aasta sügisest töötanud eralastehoid Lahe Koht, mis mahutab kuni 18 last. Esialgu, alates novembrist 2008, töötas Lahe Koht mängutoana, kuhu sai lapsi viia mõneks tunniks. Lahedat Kohta on kasutatud ka laste sünnipäevade pidamiseks.

Kuna Kuusalu vallas on viimastel aastatel lasteaiakohti nappinud, jätkus eralastehoiul tööd. Lastele pakuti sooja lõunasööki, nendega mängiti, tehti lihtsamaid käelisi tegevusi, käidi õues, oli lõunauinaku aeg. Ligi kolmandik lastest toodi hoiule igal päeval. Oli neid, keda viidi poolest päevast koju, ja ka  lapsi,  kes  olid  seal  mõnel  päeval nädalas, kuna ema käis vahetustega  tööl.  Maksimaalselt  on Lahedas Kohas olnud korraga hoida 16 last.

Nüüd on Laheda Koha kodulehel teade, et lastehoid lõpetab alates 1. juulist 2014. Põhjus on Kiiu lasteaia valmimine ning asjaolu, et seoses sellega peaksid kõik seni lasteaiakohata olnud lapsed saama sügisest koha Kuusalu valla lasteaedades. Niikaua, kui kohti jäi puudu, maksis Kuusalu vald lasteaeda mittepääsenud laste erahoiu eest kompensatsiooni.

Laheda Koha juhataja Cätlin Christin Sunts ütleb, et varemgi on olnud juulis vähem lapsi, aga lapsehoid on seni töötanud ka suviti. Enam ei ole mõtet hakata kahjumiga kuud tekitama ja lastehoid suletakse kohe.

Uudise tegevuse lõpetamisest on lapsevanemad võtnud vastu rahulikult, mõne lapse hoidmisega võib tekkida probleeme, ent emad-isad on öelnud, et püüavad leida lahenduse.

Laheda Koha kahele töötajale on teatatud töölepingu lõpetamisest. Cätlin Christin Sunts ja ta abikaasa, endine Kuusalu vallavanem Herko Sunts on pannud oma kodu Kiius müüki ning kolivad perega elama Otepää lähedale, Herko Suntsi kodukanti.

Eelmine artikkelKehra rahvamajas on käsitöönäitus
Järgmine artikkelÖko-noored ehitavad Hara külas jääkmaterjalidest elumaja