Kuusalu külade kümnevõistluse võitis taas Kolgaküla

2217
Kolgaküla võistkond sai esikoha 3. korda järjest. Alavõidud nopiti võrkpallis, vigursõidus ja koroonas.

Seitsmendat korda toimunud külade kümnevõistluses osales 12 meeskonda.

Tulemused
1. koht Kolgaküla 183,5 punkti. 2. Kaberla 178, 3. Viinistu-Pärispea 176,5 punkti, 4. Kuusalu United 170,5 punkti, 5. Vanaküla 167,5 punkti, 7. SK Parksi 155,5 punkti, 8. Valkla 152 punkti, 9. Põrssa-Kõver 151,5 punkti, 10. Sõbrad 150 punkti, 11. Kodasoo 146,5 punkti, 12. Rummukad 138,5 punkti.

Alade parimad
Jalgratta vigursõit – Kolgaküla (Kaspar Kipp), koroona – Kolgaküla (Hardi Kompa, Õnne Pool), sõudeergomeetrite võistlus – Viinistu-Pärispea (Ott Riiel, Reesi Kuslap, kiireim mees Ott Riiel, kiirem naine Helen Mei), ujumine – Kaberla (Ingrid Rebane, Ahti Aasma), võrkpall – Kolgaküla (Sten Vahtras, Kaspar Kipp, Taavi Tšernjavski, Alex Tammemäe, Jane Vahtras, Kristi Tammemäe, Signe Teesalu, Teisi Miggur), petank – Kodasoo (Katrin Pahk, Heli Perg, Ari Lehtonen, Aulis Mänd), kabe – Vanaküla (Tiit  Alle), korvpallivisked – Põrssa-Kõver (Rando Kapralov, Erika Pent, täpsema käega naine Britta Pae Kaberlast, mees Rando Kapralov Põrssa-Kõverast ja Karl Eric Orgussaar Kiiu Kangest), jalgpall – Kuusalu United (Sergo Treufelt, Pille Plakk, täpseima jalaga mees Sergo Treufelt Kuusalu Unitedist, naised Pille Plakk Kuusalu Unitedist, Marlen Kondratjuk Kiiu Kangest), köievedu – Kuusalu United (Pille Plakk, Kadi Rahu, Triin Lõhmus, Age Tuisk, Riko Roos, Marek Aun, Argo Tuuletare, Erik Gašatško).

Nagu kahel möödunud aastal, poseerisid ka tänavu Kolgaküla rohelistes särkides kümnevõistlejad Kuusalu spordikeskuse ees võitjate foto tarbeks. Nemad kogusid kahel päeval toimunud võistluselt enim punkte, jättes 2. kohale Kaberla küla ning kolmandaks Viinistu-Pärispea meeskonna.
Kuusalu külade kümnevõistlus, mida korraldaja Kuusalu Matkaselts ja osalejad peavad valla suurimaks spordiürituseks, toimus tänavu 20. ja 21. augustil Kuusalu spordikeskuses, selle ümber ning staadionil. Võistkondi oli 12 ehk 2 rohkem kui mullu.
Võistluspäevade lõputseremoonia toimus Kuusalu spordikeskuse ees, auhinnad andsid kätte Anu Kirsman Kuusalu Matkaseltsist ning Pille Plakk.
Peakorraldaja Anu Kirsman lausus, et kuigi osalejaid oli piisavalt ning korraldamiseks sobiv arv, võiks võistkondi alati rohkem olla: „Rõõmu tegid uustulijad. Kuusalu on osalenud varem, kuid möödunud aastal ei saanud meeskonda kokku. Seekord olid nad taas esindatud. Täiesti uued olid Põrssa-Kõver, kapten Milena Loss, Sõbrad, keda juhtis Johanna Pärnasalu, ning Kiiu Kange Jaanus Kamberi eestvedamisel. Eriti suur roll ongi kaptenitel, sest nemad teevad võistkonna kokkupanekul tohutu töö. Kui kaptenil on pealehakkamist, saab meeskonna kokku küll. Oleme lubanud teha mööndusi, kuna väiksemates külades võibki olla keerulisem võistlejaid leida. Kui teotahteline ini-mene kusagil ripakil, saab ta liituda ka kellegi teise meeskonnaga.”
Ta lausus, et seekord oli võistlemas palju noori: „Kavas oli kaks uut ala, petank ja jalgratta vigursõit, mille lisasime kavasse, et meelitaks võistlema lapsi. Võistlus toimus spordikeskuse ees, oli vaatemänguline ning hea jälgida. Järgmiseks aastaks tuli idee, et vigursõidus saaksid osaleda ainult lapsed ehk alla 18aastased. Igas külas mõni laps ehk ikka leidub.”
Korraldaja märkis, et külad saavad oma võistkonna sageli kiiremini kokku, kui alevikud: „Külades on suurem kokkuhoiutunne ning soov oma küla eest võistelda. Kui näed, et naaberkülad tulevad oma meeskonnaga välja, ei saa ju koju jääda. Alevikus jääb kogukonnatunne sageli nõrgemaks.”
Ta lausus, et kui alguses tuli külavanemaid läbi helistada ning soovitada, keda kutsuda, siis enam suurt vaeva nägema ei pea – külade esindajad otsivad ise endale meeskonnaliikmeid.
Järgmise kümnevõistluse korraldamine algab Anu Kirsmani sõnul enam-vähem kohe pärast  võistluse lõppu: „Tuleb sõlmida kokkulepped kohtunikega ning välja mõelda alad.”
Järgmiseks aastaks on plaanis vähemalt üks uus ala. Mis, seda korraldaja veel avaldada ei soovi: „Peame mõtlema, mida välja võtta. See on raske ülesanne, kuna kõik alad, ka selleaastased uued, õigustasid end väga.”
Võidumeeskonna kapten Jane Vahtras lausus pärast autasustamistseremooniat, et Kolgaküla sai esikoha 3. aastat järjest, kuid iga kord on olnud võit üllatus: „Võistlus läks väsitavalt, aga hästi. Meie edu saladus on ilmselt külavaim, hoiame kokku ning suhtleme omavahel sageli.”
Ta ütles, et enamik võistlejaid on iga-aastased põhimängijad, kellega alustati 6 aastat tagasi: „Võib-olla oleks saanud teha mitu meeskonda, aga naisi oli vähe. Võrkpallimeeskond, koroona- ja kabemängijad olid paigas, teised alad jagunesid ülejäänute vahel. Igaüks tegi, mida sai, oskas, tahtis ja jaksas.”
Jane Vahtras rääkis, et meeskonnale meeldisid vigursõit, köievedu: „Petank oli uus ja huvitav ala, selles polnud saanud veel teistega mõõtu võtta..”
Võrkpallimäng tuli neil kapteni sõnul üsna kergelt, kuna see on Kolgakülas tavapärane mäng: „Koostöö platsil tuleb meil lihtsalt, kuna käime mängimas oma platsil ja Kolga koolimajas. Noormehed Kaspar Kipp ja Sten Vahtras mängivad linnas koondistes.”
Spordipäeva korraldamiseks sai Kuusalu Matkaselts toetust Leader-programmist ja Kuusalu vallalt. Poltsei toetas rattaraja ning Audentes sõudeergomeetritega.

Eelmine artikkelRaasiku kooli juurdeehituse seinad saavad peagi püsti
Järgmine artikkelEsitage nimeettepanekuid!