Kuusalu kooli 5.a klass kogub toetust uute rahvariiete jaoks

4241
Kuusalu rahvatantsurühma foto Hooandjas. Pilt on üles võetud kevadel, kui lapsed õppisid veel 4. klassis.

„Lapsed on kolm aastat tagasi tehtud rahvariietest välja kasvanud,“ selgitab rahvatantsurühma juhendaja EELIKA KRASMUS.

Kuusalu keskkooli 5.a klassi lapsed on peaaegu kõik ka rahvatantsijad. Nad alustasid tantsimist klassijuhataja Liivi Vainu toetusel esimeses klassis, tantsurühma juhendab Eelika Krasmus, kes on ka täiskasvanute segarühma Kabujalakesed juht. Rühmas on 16 tantsijat, 8 tüdrukut ja 8 poissi.
Tookord aitas lapsevanem Kaisa Välk soetada rühmale rahvariided. Ta kirjutas Kuusalu kooli nimel rahataotluse Kultuurkapitalile ja sai toetusena 90 protsenti summast, kool lisas omaosalusena 10 protsenti. Rahvarõivad kuuluvad koolile, neid juba ootavad praeguse 2. klassi tantsurühma lapsed koos oma juhendajaga.
Nüüd saab Kultuurkapitalist rahvariiete jaoks toetust vähem, üle poole vajaminevast summast tuleb taotlejal leida mujalt. Kokku on 5.a klassi 16 tantsulapse rahvariiete jaoks tarvis 4800 eurot. Taas kirjutas Kaisa Välk taotluse Kultuurkapitalile ja saadi 2000 eurot. Et koguda juurde 2800 eurot, organiseerisid tantsulaste vanemad kolm heategevuslikku kohvikut ja panid projekti interneti annetuskeskkonda Hooandja.ee.
Heategevuskohvikutega teeniti Kuusalu mailaadal, Škoda MTB rattakolmapäevakul Kalevi-Liival ja augustis lauritsapäeva laadal kokku umbes 800 eurot.
Hooandja kaudu soovitakse koguda 1500 eurot, annetada saab kuni 28. novembrini. Praeguseks on hooandjaid 16, annetatud on 339 eurot. Annetuskeskkonna www.hooandja.ee reegel on, et soovitav summa tuleb 100 protsendi ulatuses kokku saada või kantakse annetused tagasi.
Hooandja.ee kaudu annetajatele on lubatud kingitusi tänukaartidest ja esinemisest kuni lapsevanema Reelika Lootuse raamatuni „Ära võetud“, mis võitis kirjanduskonkursi Bestseller 2015 ilukirjanduse žanris ja tuli trükist tänavu kevadel. Video tantsurühmast filmis ja pani Hooandja jaoks kokku Karin Trei Tallinna 32. keskkooli 11. klassist.
Vahetult enne eelmise nädala koolivaheaega andsid oma panuse rahvariiete aktsiooni ka 5.a klassi lapsed ise. Klassijuhatajate Sergo Treufeldi ja Maria Trei eestvedamisel korraldati jooksuvõistlus „Joostes toetame rahvarõivaste valmimist“. Joosti kooli männikus 300meetrisel ringil. Iga laps pidi leidma sponsorid ja leppima kokku  jooksuringi hinna. Toetajal tuli tasuda vastavalt sellele, kui palju ringe laps jooksis. Kogu klassi peale saadi sel viisil ligi tuhat eurot. Poistest jooksis kõige enam Joonas Amer – 24 ringi. Renno Välk läbis 21 ja  Andre Veersalu 18 ringi. Tüdrukute seas oli kolm võrdselt tublit jooksjat – Helenor Järve, Marie Allmägi ja Eliizabet Satski jooksid 16 ringi.
Kaisa Välk: „Meil on väga toredad lapsed, kes sporditrennide ja muusikakooli kõrvalt käivad korralikult rahvatantsuproovides. Ja on ühtehoidev ning vahva seltskond lapsevanemaid ning suurepärane tantsuõpetaja, kes korraldab igas kuus tantsulaagreid. Järgmise nädala lõpus on laager Kuusalu kooli vanas võimlas, harjutatakse koos Kose rühmaga. Eesmärk on saada suvel toimuvale koolinoorte üldtantsupeole. Jaanuaris ja märtsis tulevad ülevaatused. Andke meile hoogu nii, et Kuusalu seelikutriibud säraksid!“
Ta märkis, et on väga tänulikud, kui Hooandja kaudu saaks soovitud summa kokku, sest hea oleks, kui koguks ka väikese varu – mõni laps kasvab eriti ruttu, siis oleks võimalik vajadusel teha lisaks mõni suurem püksipaar või seelik.
Eelika Krasmus: „Rahvarõivad õmbleb Gitta Truus Kuusalust, kangad on tellitud, mõõdud võetud. Senised riided pigistavad, oleme järele andnud, kust vähegi saab, aga lapsed kasvavad kiiresti. Ka uued rõivad jäävad koolile, kui tantsijad neist välja kasvavad.“

Eelmine artikkelErivajadustega laste vanemate tugigrupp Kuusalu vallas
Järgmine artikkelKiiu Veski tänavavalgustus