Kuusalu karateka TANEL PAABO võitis Austraalias kaks kulda

743

11.-13. aprillini toimusid Sydneys Austraalia lahtised meistrivõistlused karates, kus osales ligi 800 sportlast Austraaliast ja Okeaaniast.
Esmakordselt täiskasvanute seas võistelnud Kuusalu karateka Tanel Paabo oli võidukas nii üle 84 kg kaaluvate meeste raskekaalu kumites kui kuni 21aastaste üle 78 kg kaaluvate juunioride hulgas.

Juunioride võistlusel oli Tanel Paabo loosi tahtel esimesest kohtumisest vaba, teises alistas Aaron McMahoni 5:0, poolfinaalis Luke Gilliesi 9:0 ja finaalis oli 1:0 võidukas Economou Jonnie üle (kõik vastased olid Austraaliast).

Ka täiskasvanud meeste hulgas võisteldes oli Tanel Paabo esimesest voorust vaba. Teises võitis ta 9:0 Fidžilt pärit Pita Lenoad, poolfinaalis 1:0 kuubalast Alexander Diaz-Dehaneyd ja finaalis 4:2 Austraalia karatekat Sandor Redzici.

Tanel Paabo isa Ain Paabo sõnul plaanis 17aastane Audentese spordikooli 11. klassi õpilane võistelda ka meeste avatud võistlus­klassis, kus saavad osaleda kõigi kaalukategooriate karatekad, kuid võistlus sattus tema jaoks aklimatiseerumise kõige raskemale päevale ning arst ei soovitanud Eesti noormehel kaasa teha.

Tanel Paabo tõi kaks kulda koju samalt võistluselt ka mullu, siis võitis ta juunioride ja juunioride avatud klassis. Tänavu jõuab ta koju tagasi alles mai alguses.

„Tanelile pakuti võimalust osaleda Austraalia jalgpalli treeningutel. Ta tahab minna jalgpalli-testidele ning kui vähegi võimalik, mängida kaasa ühel mängul. Pallimängud on talle väikesest peale meeldinud. Eelmisel aastal vaatas ta Austraalias sealset jalgpalli tribüünilt ning on seda nüüd jälginud ka interneti vahendusel,“ rääkis Ain Paabo.

Ta lisas, et Tanel Paabo on mõelnud ka spordiala vahetamisele: „Noor inimene mõtleb ju tulevikule. Karatega raha ei teeni, aga Austraalia jalgpalliga on see võimalik. Eks need mõtted võivad veel muutuda ja enne tuleb keskkool lõpetada, kuid praegu jäi ta Austraaliasse mõttega, et ehk saab seal edaspidi lepingu.“

Eelmine artikkelHC Kehral Balti liigas 7. koht
Järgmine artikkelJuminda poolsaare külad palusid Lahemaa küsimuses ministrilt abi