Kuusalu karateka KARL TAAL oli Valgevenes edukas

1767
Kuusalu keskkooli õpilane KARL TAAL.

Kuusalu karatekad võistlesid 6.-7. aprillil Minskis 20. Valgevene Goju Ryu Openil. Karl Taal saavutas individuaalselt pronks- ja võistkondlikult hõbemedali.

5 riigi sportlaste osavõtul toimunud karateturniir peeti olümpiasüsteemis, kaotaja langes välja, poolfinaali kaotajad selgitasid pronksmedali võitja. Karl Taal oli edukas U14 +45 kg võistlusklassis. Eelringides võitis ta 3 kohtumist järjest tulemustega 7:1 Valgevene sportlase, 1:0 Venemaa karateka ja 6:1 valgevenelase.
Tulises ja tasavägises poolfinaalis tuli alla vanduda 0:1 Ivan Korobovile Valgevenest. Pronksikohtumises võitis Karl Taal suure ülekaaluga 7:2 Valgevene esindaja.

Team kumites saavutas Karl Taal Eesti koondise koosseisus hinnatava 2. koha, kusjuures finaalis oli ta ainus Eesti võistleja, kes suutis Valgevene koondise esinumbri vastu viigistada, ülejäänud kaotasid oma kohtumised.

Edukalt võistles ka Karli vend Karel Taal. Oma võistlusklassis U12 -35 kaalus võitis ta avakohtumise 7:0, kuid kaotas järgmise kohtumise 1:2 viimase sekundi mõlema võistleja üheaegsest rünnakust, Karel Taal ründas jala ja vastane käega. Kohtunikud eelistasid valgevenelast.

Paremini läks Karel Taalil vanemate poistega võisteldes U14 -40 kg. Ta võitis 3 vastast tulemusega 7:0, 4:1 ja 7:1. Veerandfinaalis tuli leppida kaotusega 0:4 Valgevene klubi Edelveis võistlejale. Lõpp-protokolli kirjutati 5. koha jagamine.

Eelmine artikkelKemba külas rünnati naist
Järgmine artikkelKIK toetab Mistra-Autex ASi plastikjäätmete taaskasutust